Badminton - EMTC: Dania i Francja w finale

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 17.02.2023, 22:12

Powtórki, powtórki, powtórki. Dzisiejsze półfinały Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w badmintonie były powtórką wczorajszych ostatnich meczów grupowych, zakończyły się powtórnie zwycięstwami Danii i Francji, które zagrają o tytuł mistrzowski. Jutrzejszy finał będzie powtórką sprzed dwóch lat.

Duńczycy pokonali Anglików bez straty seta. Line Christophersen nie dała szans Freyi Redefearn, zwłaszcza w pierwszym secie było to jednostronne widowisko, kiedy Angielka uzbierała 5 punktów. W drugiej partii było więcej wyrównanej gry, ale i tak Dunka spokojnie wygrała. Viktor Axelsen jak na mistrza olimpijskiego przystało pewnie pokonał Johnie Torjussena. Trzeci punkt, dający awans do finału dały Duńczykom Maiken Freuergaard i Sara Thygesen, pokonując Chloe Birch i Lauren Smith.

Więcej emocji było w meczu Francji z Niemcami, choć już po dwóch grach wicemistrzowie kontynentu sprzed dwóch lat prowadzili 2:0. Stało się to dzięki singlistom. Xuefei Qi pokonała w trzech setach Yvonne Li, a Toma Junior Popov okazał się lepszy i to w dwóch raczej jednostronnych partiach od Fabiana Rotha. Nadzieje Niemcom przywróciły Linda Efler i Isabel Lohau, pokonując Margot Lambert i Anne Tran. Jednak bracia Christo i Toma Junior Popov zapewnili swojej trójkolorowej drużynie awans do finału, pokonując Marvina Seidela i Jana Voelkera.

Francja - Niemcy 3:1

Dania Anglia 3:0

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.