Flensburg nadal liderem Handball Bundesligi

• Data publikacji: 21.10.2018, 20:32

Flensburg Handewitt po zaciętym meczu wygrał 21:20 z SC DHfK Leipzig. Wikingowie utrzymali prowadzenie w niemieckiej lidze piłkarzy ręcznych.

Spotkanie świetnie rozpoczął zespół z Lipska, który po 22 minutach prowadził już różnicą 5 bramek (10:5). Jednak faworyci przebudzili się jeszcze przed przerwą, zmniejszając stratę do 9:11. Po kilku minutach drugiej odsłony meczu Flensburg Handewitt doprowadził do remisu. Dalsza część gry była bardzo zacięta. SC DHfK Leipzig wrócił na dwubramkowe prowadzenie. Z wyniku 18:16 dla gospodarzy zrobiło się 18:18. Szczypiorniści z Lipska jeszcze raz wyszli na prowadzenie, ale Flensburg rzucił wszystkie bramki z rzędu. Gospodarze trafili tylko raz, na pięć minut przed końcem. Od tego momentu nie padła już żadna bramka i Flensburg wygrał 21:20. Maciej Gębala nie zdobył żadnej bramki. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Philipp Weber. Skrzydłowy drużyny gospodarzy zdobył 9 bramek. Flensburg po 10 kolejkach prowadzi w lidze z kompletem punktów.

Taki sam dorobek punktowy, ale jeden mecz rozegrany więcej, ma SC Magdeburg. Wiceliderzy tabeli wygrali 31:25 z HC Erlangen. Piotr Chrapkowski rzucił 2 gole i otrzymał dwuminutową karę. Na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszych strzelców umocnił się Matthias Musche. Zawodnik Magdeburga zdobył aż 16 bramek, w tym 6 z rzutów karnych. Interesująco zapowiadało się spotkanie Rhein Neckar Loewen z Fuchse Berlin. Zwycięstwo "Lwów" było niezagrożone, gdyż utrzymywali bezpieczną przewagę. Ostatecznie wygrali 28:25.

Bergischer HC, z Maciejem Majdzińskim w składzie, przegrał 23:26 z MT Melsungen. Polski szczypiornista nie wpisał się na listę strzelców. Bergischer zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli. TBV Lemgo zremisowało 23:23 z Die Eulen Ludwigshafen. Zespół Piotra Wyszomirskiego stracił punkty z zespołem ze strefy spadkowej. Polski bramkarz nie grał jednak długo. Ze świetnej strony zaprezentował się Michael Kraus. Zawodnik TVB Stuttgart rzucił 18 bramek w meczu z TSV Hannover Burgdorf.