Skoki narciarskie - PŚ: jednoseryjny konkurs w Rasnovie dla Anne Odine Stroem
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 18.02.2023, 12:05

Podczas sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata kobiet w Rasnovie główną rolę odgrywał wiatr. Trudne warunki pozwoliły na rozegranie tylko jednej serii, w której triumfowała Anna Odine Stroem z Norwegii. Podium uzupełniły Eva Pinkelnig oraz Julia Muehlbacher. Polki nie startowały.

Katharina Althaus od początku weekendu w Rumunii pokazywała bardzo dobrą formę. Niemka zwyciężyła piątkowy konkurs, a swoją świetną dyspozycję potwierdziła w sobotnich kwalifikacjach, wygrywając je po skoku na 91,5 metra. Taką samą odległość osiągnęła Eva Pinkelnig, przegrywając z Althaus o 4,3 punktu. Trzecie miejsce zajęła Ema Klinec (89 metr). Ze startu decyzją trenera została wycofana Eirin Maria Kvandal - trzecia zawodniczka piątkowych zmagań.

Podczas sobotniego konkursu główną rolę odgrywał jednak wiatr. Przez trudne warunki zmagania były wielokrotnie przerywane, a pierwsza seria trwała ponad półtorej godziny. W niej najlepiej poradziła sobie Anna Odine Stroem, która skoczyła 84 metry. Dalej o 2,5 metra lądowała Eva Pinkelnig, jednak ostatecznie liderka Pucharu Świata przegrała z Norweżką o jeden punkt. Na trzecim miejscu uplasowała się Julia Muehlbacher (83 metry), dla której było to pierwsze podium w karierze. O sporym pechu może mówić natomiast Katharina Althaus, która po słabym skoku w trudnych warunkach ostatecznie zakończyła zmagania na 22. pozycji. Sędziowie zdecydowali się nie rozgrywać drugiej serii.