Bobsleje - MEJ i U23: kilka medali Polaków w Winterbergu

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 18.02.2023, 13:42

Obłowiona w medale wraca z Winterbergu z mistrzostw Europy juniorów i U23 w bobslejach reprezentacja Polski. Dwa medale (srebrny i brązowy) wywalczyli Aleksy Boron i Bartosz Sienkiewicz, brąz dorzuciła Linda Weiszewski. Drugie miejsce zajęła też w mistrzostwach U23 nasza męska czwórka.

Już w piątek w zawodach bobslejowych dwójek świetnie spisali się Aleksy Boron i Bartosz Sienkiewicz. Przeprowadzono dwa ślizgi, ale na ich podstawie sporządzono trzy klasyfikacje. W Pucharze Europy nasza osada została sklasyfikowana na świetnym, czwartym miejscu, za plecami Rumunów Cristiana Tentei i Nicolae Daroczi oraz dwóch dwójek niemieckich - Nico Semmler/Max Neumann oraz Laurin Zern/Marvin Orthmann. W klasyfikacji do lat 23 zwyciężyli Zern i Orthamnn, a srebrne medale przypadły w udziel polskiej dwójce. W klasyfikacji juniorskiej, czyli zawodników do 26 roku życia, triumfowali Rumuni przed Zernem o Irthmannem, a Polacy wywalczyli medale brązowe. W Winterbergu startowali też Radosław Sobczyk i Seweryn Sosna. W klasyfikacji pucharowej zajęli 20. miejsce, w rywalizacji juniorskiej sklasyfikowani zostali na 13. lokacie.

Świetnie w monobobach zaprezentowała się Linda Weiszewski. Polka w całych zawodach okazałą się gorsza tylko od bezkonkurencyjnej Maureen Zimmer i jej koleżanki Diany Filipszki. Całą trójka była klasyfikowana w kategorii juniorskiej, nasza zawodniczka sięgnęła w ten sposób po brązowy medal. W klasyfikacji U23 Polka nie była uwzględniana, triumfowała tu Filipszki. Druga z Polek, Julia Słupecka w klasyfikacji pucharowej była 13., a w ramach mistrzostw Europy zamknęła czołową ósemkę.

Dziś rywalizowano w dwójkach pań i czwórkach panów. Niestety Weiszewski z Słupecką nie przystąpiły do rywalizacji. Natomiast nasz czwórka jadąca w składzie Aleksy Boron, Filip Kordasiewicz, Bartosz Sienkiewicz i Seweryn Sosna w klasyfikacji Pucharu Europy zajęła 11. miejsce. Triumfowali Niemcy Nico Semmlera przed Rumunami Mihai Tentei i Amerykanami Franka Del Duci. W klasyfikacji U23 nasza czwórka zajęła drugie miejsce, ale w klasyfikowano tylko dwie osady.

Równolegle w Innsbrucku rozgrywano analogiczne zawody w skeletonie, ale Polacy tam nie startowali.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.