Saneczkarstwo - PŚ: Polacy bez szału w Sankt Moritz
Sandro Halank, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 18.02.2023, 14:47

W szwajcarskim Sankt Moritz rozpoczął się przedostatni weekend z Pucharem Świata w tym sezonie. Triumfy święciła tylko reprezentacja Niemiec.

Pierwszy dzień zmagań rozpoczął się od zmagań mężczyzn w dwójkach. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić o końcowy triumf walczyły ze sobą dwójki Tobias Wendl/Tobias Artl oraz Toni Eggert/Sascha Benecken. Ostatecznie 0,045 sekundy lepsi byli Wendl i Artl. Podium zawodów z większą stratą uzupełnili Martins Bots oraz Roberts Plume. Do końca po myśli nie wyszły te zawody Wojciechowi Chmielewskiemu i Jakubowi Kowalewskiemu. Nasza jedyna dwójka w stawce zajęła 13. miejsce.

Natomiast w dwójkach kobiet oglądaliśmy nieprawdopodobnie wyrównane zawody, ponieważ pomiędzy pierwszym a drugim miejscem było zaledwie 0,002 sekundy różnicy. W końcowym rozrachunku ze zwycięstwa mogły cieszyć się Jessica Degenhardt oraz Cheyenne Rosenthal, a Andrea Voetter z Marion Oberhofer musiały zadowolić się drugą lokatą. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska zajęły ostatnie, dziewiąte miejsce.

Odbyła się także rywalizacja w jedynkach mężczyzn. Tutaj znów znakomicie pojechał Max Langenhan, ale tym razem zwycięstwo nie przyszło mu aż tak łatwo. Bardzo dobrze spisał się także Felix Loch, ale i tak przegrał z Langenhanem o 0,011 sekundy. Fantastycznie w drugim ślizgu spisał się Kristers Aparjods. Łotysz na półmetku rywalizacji był jedenasty, a na koniec zajął najniższy stopień podium. W zawodach wystąpił Arkadiusz Trojga, który uplasował się na 21. pozycji.