Narciarstwo alpejskie - MŚ: Laurance St.Germain sensacyjną mistrzynią świata w slalomie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.02.2023, 14:36

Laurence St.Germain zdobyła złoty medal w slalomie podczas Mistrzostw Świata w Courchevel. Wraz z Kanadyjką na podium stanęły Mikaela Shiffrin i Lena Duerr.

Slalom był ostatnią konkurencją alpejek podczas Mistrzostw Świata w Courchevel. Po pierwszym przejeździe na czele znajdowała się Mikaela Shiffrin, która ruszała jako pierwsza. Blisko Amerykanki była tylko Wendy Holdener, tracąca 0,19 sekundy. Na trzecim miejscu niespodziewanie klasyfikowana była Laurence St.Germain - 0,61 s straty. Czwarte i piąte miejsce zajmowały jedne z faworytek, Lena Duerr i Petra Vlhova, będące niecałą sekundę za liderką.

Rozstrzygnięcia drugiego przejazdu były niespodziewane. Ponownie świetnie pojechała St.Germain i została sensacyjną mistrzynią świata. Dotychczas najlepszym wynikiem w slalomie Kanadyjki było 7. miejsce. Srebrny medal powędrował do Shiffrin, która nie ustrzegła się błędów i straciła pierwszą pozycję. Jej pomyłki nie były tak kosztowne, jak u Holdener. Szwajcarka jechała po złoto, ale wypadła z trasy. Wobec tego na podium znalazła się Lena Duerr. Niemka straciła 0,69 sekundy do zwyciężczyni.