Premier League: wygrana Arsenalu w końcowych minutach
Elliott Brown/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.02.2023, 15:48

Arsenal wygrał z Aston Villą 4:2 w meczu 24. kolejki Premier League. Londyńczycy zapewnili sobie zwycięstwo w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla gospodarzy w najlepszy możliwy sposób. W piątej minucie Matthew Cash zagrał do Olliego Watkinsa, który otworzył wynik meczu. Piłkarze Aston Villi nie mogli się długo cieszyć z prowadzenia, bo w 16. minucie Bukayo Saka wyrównał efektownym strzałem z woleja. Goście mieli problem z kreowaniem akcji ofensywnych i to ich rywale ponownie pokonali Aarona Ramsdale'a. Na listę strzelców po raz pierwszy w tym sezonie wpisał się Phillipe Coutinho.

W drugiej odsłonie Arsenal zdominował rywala. Sygnał ostrzegawczy gospodarze dostali w 56. minucie, kiedy w poprzeczkę trafił Eddie Nketiah. Pięć minut później było 2:2. Po rozegraniu z rzutu rożnego bramkę strzelił Ołeksandr Zinczenko. "Kanonierzy" napierali, ale przez długi czas nie mogli się właściwie wstrzelić. Doskonałe sytuacje zmarnowali Eddie Nketiah i Martin  Odegaard. Gospodarze odpowiadali pojedynczymi zrywami, ale za to konkretnymi. Dwukrotnie po próbach Leona Baily'ego i Jhona Durana zespół ratował Ramsdale. W doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się do graczy Mikela Artety. Po uderzeniu Jorginho piłka odbiła się od obramowania bramki, a później pleców Emiliano Martineza i wpadła do siatki. W ostatniej akcji meczu Arsenal podwyższył na 4:2. W pole karne podczas rzutu rożnego udał się Martinez, ale niecelne dośrodkowanie skutkowało kontrą i golem do pustej bramki Gabriela Martinellego.

Aston Villa - Arsenal: 2:4 (2:1)

Bramki: 5' Watkins, 31' Coutinho - 16' Saka, 61' Zinchenko, 90+3'(s.) Martinez, 90+8' Martinelli

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Moreno (78' Digne) - McGinn, Kamara, Douglas Luiz (67' Dendoncker), Coutinho (62' Ramsey) - Watkins (78' Duran), Buendia (67' Bailey)

Arsenal: Ramsdale - White (79' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+5' Tierney) - Jorginho, Xhaka (79' Vieira), Odegaard (90+5' Holding) - Saka, Nketiah, Trossard (68' Martinelli)

Żółte kartki: 45+2' Douglas Luiz, 84' Martinez - 45+2' Saka

Sędzia: Simon Hooper