1. Liga kobiet: cenna wygrana LOS-u w Sosnowcu, Stal traci seta
Daria Jańczyk

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 18.02.2023, 20:37

Wydarzeniem 19. kolejki siatkarskiej 1. Ligi kobiet jest ugranie seta przez San-Pajdę Jarosław w meczu z rozpędzonymi mielczankami. Dla Stali był to dopiero 9. przegrany set w tym sezonie. Ciekawie robi się na kolejnych miejscach.

W Jarosławiu faworyt mógł być tylko jeden. Stal, która w tym sezonie przegrała tylko raz, była pewniakiem do zgarnięcia trzech punktów. Ostatecznie mielczanki wygrały za komplet „oczek”, jednak gospodynie postawiły twarde warunki, wygrywając nawet drugą partię. To było jednak za mało, w związku z czym na konto Stali trafiają kolejne trzy punkty.

Dość nieoczekiwanie zakończyło się spotkanie w Sosnowcu. Płomień wydawał się faworytem w starciu z drużyną z Nowego Dworu Mazowieckiego. LOS jednak postawił twarde warunki, zwyciężając 3:1, zrównując się punktami z sobotnim rywalem. W tym momencie 41 punktów ma także Energetyk Poznań, który rozbił w pył Częstochowiankę, w dwóch partiach nie pozwalając zdobyć 15 punktów.

W Wieliczce doszło do starcia sąsiadujących w tabeli Solnej oraz Sokoła Mogilno. Po meczu, w którym było sporo walki, górą okazały się siatkarki gości, które zwyciężyły 3:1. Dzięki rozstrzygnięciu za trzy punkty obie drużyny zamieniły się miejscami w tabeli. Obecnie to Sokół jest szóstą siłą ligi, zawodniczki z Wieliczki plasują się na siódmej pozycji