Snowboard - MŚ: Kwiatkowski ze złotem, Król z brązem!
Ewelina Orzeł

• Data publikacji: 19.02.2023, 10:45

Mamy dwa medale na początek snowboardowych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani. Oskar Kwiatkowski wywalczył złoto, a Aleksandra Król zdobyła brązowy krążek.

W slalomie gigancie równoległym na mistrzostwach świata wystartowało sześcioro naszych reprezentantów. Awans do najlepszej "16" wywalczyła dwójka, która najlepiej radziła sobie w Pucharach Świata. Oskar Kwiatkowski uzyskał drugi czas, a Aleksandra Król była piąta. Blisko przepustki był 19. Michał Nowaczyk, a Mikołaj Rutkowski zajął 41. miejsce. Dobrze zaprezentowała się młodsza siostra Kwiatkowskiego, Olimpia, która uplasowała się na 21. pozycji. Maria Chyc była 34.

Jako pierwsza do ćwierćfinału awansowała Aleksandra Król. Nasza reprezentantka wygrała z Nadyą Ochner. Oskar Kwiatkowski w 1/8 finału pokonał Masaki Shibę. Polacy triumfowali także w ćwierćfinale. Król łatwo przeszła do kolejnej fazy po błędzie Claudii Riegler. Kwiatkowski utrzymał przewagę nad Sanghoo Lee. W walce o duży finał Aleksandra Król zmierzyła się z Danielą Ulbing i wyraźnie przegrała ze zwyciężczynią kwalifikacji. Drugi z polsko-austriackich pojedynków zakończył się na korzyść naszego zawodnika. Oskar Kwiatkowski pokonał mistrza olimpijskiego Benjamina Karla i był pewny medalu mistrzostw.

Aleksandra Król zdobyła brązowy medal. W małym finale Polka pewnie pokonał Lucię Dalmasso, która miała olbrzymie problemy i zaliczyła kilka upadków. W finale Tsubaki Miki wygrała z Danielą Ulbing, która zaliczyła upadek. W wyścigu o złoto mężczyzn zmierzyli się Oskar Kwiatkowski i Dario Caviezel. Rywalizacja dostarczyła nam wiele emocji, a lepszy okazał się nasz reprezentant. Polak osiągnął największy sukces w karierze. Brąz zdobył Alexander Payer, więc Polska i Austria zdobyły dzisiaj po dwa medale.