Saneczkarstwo - PŚ: piąte miejsce sztafety

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 19.02.2023, 13:48

Za nami przedostatni w tym sezonie Puchar Świata w saneczkarstwie. Polska sztafeta uplasowała się na piątej pozycji.

Na rozpoczęcie drugiego dnia zmagań w Sankt Moritz odbyły się zmagania w jedynkach kobiet i oczywiście znów prym wiodły Niemki. Zwycięstwo odniosła Dajana Eitberger, która o 0,010 sekundy wygrała z Julią Taubitz. Podium uzupełniła Anna Berreiter. Klaudia Domaradzka zajęła 21. pozycję. Przed ostatnim weekendem Pucharu Świata w Winterbergu na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Julia Taubitz, która ma 90 punktów zapasu nad Dajaną Eitberger i tylko dramat mógłby sprawić, że nie wygra całego cyklu.

Weekend w Sankt Moritz zakończyły zmagania w sztafecie. Nasza reprezentacja w składzie: Klaudia Domaradzka, Arkadiusz Trojga i Wojciech Chmielewski z Jakubem Kowalewskim w dwójce po przyzwoitej jeździe uplasowała się na piątej pozycji. Triumf odniosła rzecz jasna kadra niemiecka, a na podium znalazły się jeszcze reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Austrii.

Za tydzień odbędą się ostatnie zawody Pucharu Świata w tym sezonie na torze w Winterbergu.