Serie A: gol w końcówce pogrąża Milan, Icardi bohaterem

• Data publikacji: 21.10.2018, 22:30

W niedzielnym hicie 9. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał AC Milan 1:0. Gola na wagę trzech punktów w końcówce spotkania zdobył niezawodny Mauro Icardi.

Początek spotkania był wyrównany, lecz mimo wszystko z lekkim wskazaniem na Milan. W 13. minucie to Inter mógł prowadzić jednak 1:0. Mauro Icardi wpakował piłkę do siatki Donnarummy, ale sędzia Marco Guida nie uznał tej bramki. Nieco ponad 10 minut później piłkarze Luciano Spallettiego stworzyli kolejną dobrą okazję. Ivan Perisić popisał się świetnym strzałem, lecz golkiper Milanu stanął po raz kolejny na wysokości zadania. Gospodarze byli konkretniejsi w swoich działaniach i znacznie częściej zagrażali bramce Milanu. Przed przerwą zaskoczyć Donnarummę próbowali jeszcze Mathias Vecino i ponownie Icardi, ale zawodnicy obu drużyn schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Po wznowieniu gry pierwszą dogodną okazję do zmienienia rezultatu miał w 58. minucie Matteo Politano, jednak jego uderzenie było minimalnie niecelne. Gra się wyrównała po tej sytuacji i do głosu dochodzili zawodnicy obu drużyn. Przez większość drugiej połowy brakowało jednak konkretów. Gdy wydawało się, że nic w tym meczu się już nie zmieni i spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, wtedy swoje "trzy grosze" wtrącił niezawodny Mauro Icardi. Argentyńczyk w drugiej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał doskonałe podanie od Mathiasa Vecino i skierował piłkę głową do bramki, zapewniając tym samym swojej drużynie komplet punktów.

Inter Mediolan - AC Milan 1:0 (0:0)