PKO Ekstraklasa: Legia wymęczyła zwycięstwo w Gliwicach
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.02.2023, 19:31

Ostatnie niedzielne spotkanie 21. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Legią Warszawa zakończyło się minimalnym zwycięstwem gości. Po golu Josue padł wynik 1:0.

Przed tym meczem piłkarze „Piastunek” znajdowali się na spadkowej szesnastej lokacie tylko z dwudziestoma punktami na koncie. Zawodnicy „Wojskowych” byli zaś na drugiej pozycji z dorobkiem 39. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami warszawianie triumfowali 2:0.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a na murawie działo się bardzo niewiele. Przy okazji brakowało też oczywiście jakichkolwiek szans na zdobycie gola. Z biegiem czasu minimalną przewagę zaczęła mieć Legia, jednak nic z niej nie wynikało, obydwaj bramkarze ciągle byli niemal bezrobotni, a najciekawsze na placu gry było karanie kolejnych zawodników żółtymi kartkami przez arbitra.

W końcu w 52. minucie goście byli naprawdę blisko wyjścia na prowadzenie, ale potężne uderzenie Bartosza Slisza zza pola karnego wylądował jedynie na poprzeczce bramki gliwiczan. Kolejne minuty to dalsza przewaga przyjezdnych, którzy to już niemal całkowicie przejęli inicjatywę i kontrolę nad wydarzeniami na boisku. "Wojskowym" poszczęściło się w 77. minucie, kiedy to Damian Sylwestrzak po analizie VAR podyktował dla nich "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał jeden z liderów Legii Portugalczyk Josue. Przez ostatnie minut podopieczni Kosty Runjaicia musieli sobie radzić w "10" po tym jak, przedwcześnie po czerwonej kartce, z boiska musiał zejść Slisz. W końcówce gliwiczanie uwierzyli jeszcze w wyrównujące trafienie, ale nie wystarczyło im już na to czasu, a najlepszą okazję na gola zmarnował w 89. minucie Kamil Wilczek, który w sytuacji sam na sam z Kacprem Tobiaszem straszliwie chybił. Ostatecznie po zwycięstwie 1:0 trzy "oczka" pojechały do stolicy naszego kraju.

Piast Gliwice – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: 77' Josue(k.)

Piast: Plach - Katranis (90' Holubek), Czerwiński, Mosór, Pyrka - Tomasiewicz (90' Sobczyk), Dziczek (79' Kaput) - Kądzior, Chrapek, Ameyaw (79' Felix) - Wilczek

Legia: Tobiasz - Ribeiro, Jędrzejczyk, Nawrocki - Mladenović, Sokołowski (62' Kapustka), Slisz, Johansson (62' Wszołek) - Josue (90' Pich) - Muci (85' Augustyniak), Pekhart (90' Rosołek)

Żółte kartki: 22' Katranis, 24' Tomasiewicz, 37' Dziczek, 82' Chrapek - 32' Pekhart, 37' Slisz, 45' Czerwiński, 65' Jędrzejczyk

Czerwone kartki: 84' Slisz

Sędzia: Damian Sylwestrzak