Bobsleje - PŚ: Lochner kończy zwycięsko
Steffen Prößdorf

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 19.02.2023, 21:26

Na zakończenie sezonu pucharu świata w bobslejach Johannes Lochner odniósł szóste zwycięstwo z rzędu i jak najbardziej zasłużenie sięgnął po kryształową kulę.

Pierwsze dwa stary sezonu na swoim koncie zapisał broniący pucharowego trofeum Francesco Friedrich, jednak od zawodów w Lake Placid na najwyższym stopniu podium stawali tylko Johannes Lochner z Georgiem Fleischhauerem. Niemiecka osada dominację potwierdziła dziś w Siguldzie, kiedy w ostatnich zawodach sezonu uzyskała najlepsze czasy w obu ślizgach. Drugich Francesco Friedricha i Thorstena Margisa w dzisiejszych zawodach zdystansowała o 0.36 sekundy, a w klasyfikacji łącznej o 86 punktów.

Trzecią lokatę zajęli dziś Szwajcarzy Michael Vogt i Sandro Michel, który do zwycięzców stracili 0.44 sekundy. Vogt w klasyfikacji generalnej zajął jednak czwarte miejsca, wyprzedzony przez piątego dziś Brada Halla. Brytyjczyk jeździł z Gregiem Cackettem. Czwarte miejsce w dzisiejszych zawodach także dla Niemców, dokładnie dla Adama Ammoura i Issama Ammoura.

Siódmy dziś Marcus Treich w klasyfikacji łącznej cyklu zajął piąte miejsce, w czołówce pucharu zameldowali się też Christoph Hafer (Niemiec nie startował w Siguldzie) oraz Łotysz Emils Cipulis (dziś dopiero ósmy).

Wyniki zawodów w Siguldzie

Klasyfikacja generalna PŚ

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.