La Liga: Bracelona pokonuje Cadiz i kontynuuje serię wygranych w lidze
Craig Sunter [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.02.2023, 22:56

FC Barcelona wygrała 2:0 z Cadiz w meczu 22. kolejki La Liga. Jedną bramek na Spotify Camp Nou zdobył Robert Lewandowski.

Do 43. minuty goście przypominali zespół z poprzednich lat, kiedy w starciach z "Blaugraną" co najmniej remisowali. To oni pierwsi trafili do siatki w 19. minucie. Sędzia nie uznał jednak gola z powodu spalonego. Gospodarze powoli się rozkręcali i w końcówce inauguracyjnej części gry zadali dwa zabójcze ciosy. Świetnie swoją szansę wykorzystał Sergi Roberto. Hiszpan najpierw sam wpisał się na listę strzelców, a później asystował przy golu Roberta Lewandowskiego.

W drugiej połowie gracze Barcelony sprawiali wrażenie, że mecz jest już wygrany i myślami byli przy rewanżowym starciu z Manchesterem United. Najbliżej gola dla zespołu Xaviego był w 57. minucie Lewandowski, który trafił w poprzeczkę. "Duma Katalonii" nie oddało w drugich czterdziestu pięciu minutach żadnego strzału celnego i miała dużo szczęścia, że zachowali czyste konto. W ostatnich trzydziestu minutach Cadiz miał kilka dogodnych okazji na bramkę kontaktową. Brakowało im jednak skuteczności. Raz trafili, ale gol nie został uznany z powodu faulu. Obijali obramowanie bramki, a winnych sytuacjach znakomicie bronił Marc-Andre ter Stegen. Ostatecznie Barcelona wygrała siódmy mecz z rzędu w lidze i zachowała ośmiopunktową przewagę nad Realem Madryt.

FC Barcelona - Cadiz: 2:0 (2:0)
Bramki: 43' Roberto, 45+1' Lewandowski
Barcelona: ter Stegen - Kounde, Christensen, Garcia, Balde - Roberto, de Jong (69' Kessie), Gavi - Torres, Lewandowski (74' Raphinha), Fati (86' Alarcon)
Cadiz: Ledesma - Carcelen, Fali, Hernandez, Arzamendia - Escalante (62' Alejo), Alcaraz (69' Sam Emeterio), Bongonda (62' Sobrino), Fernandez, Ocampo (62' Lozano) - Marti (74' De La Flor)
Żółte kartki: 66' de Jong, 79' Kessie - 24' Marti, 54' Alcaraz, 82' Sam Emeterio
Sędzia: Pablo Fuentes