ATP Rotterdam: zwrot akcji w finale turnieju, Miedwiediew z tytułem
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 19.02.2023, 18:28

Pierwsze zwycięstwo w sezonie może świętować Danił Miedwiediew. Były lider rankingu pokonał włoskiego tenisistę Janika Sinnera.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i zacięty. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Sinner, już w czwartym gemie odbierając serwis rywalowi. Miedwiediew nie pozostawał dłużny i odrobił straty już dwa gemy później. Kibice liczyli na tie-break, lecz Sinnerowi udało się jeszcze raz przełamać rywala, dzięki czemu zwyciężył w secie 7:5 i był o krok bliżej trofeum niż rywal.

Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Tym razem to Miedwiediew przejął inicjatywę, dzięki czemu już w pierwszym gemie odebrał Sinnerowi serwis i wyszedł na prowadzenie. Później Miedwiediew zdołał powtórzyć tę sztukę, co poskutkowało wysoką wygraną 6:2. Trzecią, decydującą partię również lepiej rozegrał Danił Miedwiediew, który dzięki pewniej i skutecznej grze już po nieco ponad 40 minutach mógł cieszyć się z kolejnego tytułu w karierze.

Jannik Sinner [ITA] - Danił Miedwiediew (6) 7:5, 2:6, 2:6