ATP Delray Beach: tytuł Taylora Fritza
sirobi 2019

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.02.2023, 23:11

Taylor Fritz wygrał turniej ATP 250 w Delray Beach. Amerykanin pokonał 6:0, 5:7, 6:2 Miomira Kecmanovicia.

W finale turnieju ATP 250 w Delray Beach znaleźli się Taylor Fritz i Miomir Kecmanović. Obaj tenisiści na początku sezonu rozczarowywali. Pierwszy set potrwał ledwie 25 minut. Amerykanin wygrał 6:0, tracąc przy swoim serwisie ledwie dwa punkty.

Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana. Reprezentant gospodarzy nie wykorzystał dwóch break pointów w ósmym gemie, potem zmarnował piłkę meczową dwa gemy później, by za chwilę stracić serwis ze stanu 40:15. Kecmanović wykorzystał szansę i zamknął seta. W trzeciej partii Fritz przełamał w czwartym gemie, po czym pewnie serwował, nie dając szans na odwrócenie losów meczu Serbowi. 25-latek wygrał serwis rywala jeszcze raz w ósmym gemie i zwyciężył w całym dwugodzinnym meczu. Dla Amerykanina był to piąty tytuł w głównym cyklu.

Taylor Fritz (USA) [1] - Miomir Kecmanović (SRB) [4]: 6:0, 5:7, 6:2