NHL: trwa seria porażek Dallas Stars

• Data publikacji: 20.02.2023, 09:58

Za nami dwa kolejne dni rozgrywek NHL. Trwa obniżka formy Dallas Stars, którzy przegrali dwa kolejne spotkania.

Sobota/niedziela

Dallas Stars liczyli na przełamanie po trzech porażkach w meczu z ostatnią drużyną Konferencji Wschodniej, czyli Columbus Blue Jackets. Wicelider rywalizacji na Zachodzie zaliczył kolejną przegraną. Po dwóch tercjach był remis 1:1, a w trzeciej odsłonie Blue Jackets strzelili trzy bramki. Wygrał lider na Zachodzie. Vegas Golden Knights pokonali 5:4 Tampa Bay Lightning. Bardzo efektowna była pierwsza tercja, po której Rycerze prowadzili 4:2, a potem kontrolowała sytuację. Po zwycięstwo sięgnął także najlepszy zespół na Wschodzie. Boston Bruins pewnie wygrali 6:2 z New York Islanders.

Nashville Predators - Florida Panthers 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)
St. Louis Blues - Colorado Avalanche 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Boston Bruins - New York Islanders 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Dallas Stars - Columbus Blue Jackets 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Carolina Hurricanes - Washington Capitals 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Calgary Flames - New York Rangers 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0)
Vancouver Canucks - Philadelphia Flyers 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 6:5 (5:1, 0:1, 0:3, 0:0, 0:2)
San Jose Sharks - Buffalo Sabres 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Seattle Kraken - Detroit Red Wings 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Vegas Golden Knights - Tampa Bay Lightning 5:4 (4:2, 0:1, 1:1)

Niedziela/poniedziałek

Dzisiaj najwięcej bramek padło w Colorado, gdzie Avalanche mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa dzień po dniu. W połowie drugiej tercji przegrywali aż 0:3 z Edmonton Oilers. Lawiny zdołały odrobić straty i doprowadzić do dogrywki. Zwycięstwo gospodarzom na 22 sekundy przed końcem dodatkowego czasu zapewnił Mikko Rantanen. Po wygranej z Dallas Stars serii zwycięstw do trzech nie zdołali przedłużyć Columbus Blue Jackets. Kurtki odrobiły straty z 0:2 w meczu z Arizona Coyotes i rywalizacja zakończyła się dogrywką. W niej wygrane trafienie dla Kojotów zanotował Barrett Hayton.

Minnesota Wild - Nashville Predators 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Ottawa Senators - St. Louis Blues 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)
Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 6:5 (0:1, 2:3, 3:1, 1:0)
Chicago Blackhawks - Toronto Maple Leafs 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
New Jersey Devils - Winnipeg Jets 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Arizona Coyotes - Columbus Blue Jackets 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0)