Rugby Europe Championship: zwycięstwo Polaków z Belgią

• Data publikacji: 19.02.2023, 07:57

Pozytywnym akcentem reprezentacja Polski zakończyła fazę grupową turnieju o mistrzostwo Europy. Nasz zespół wygrał w Gdyni z Belgią 21:15.

Do meczu w Gdyni obydwa zespoły przystępowały po dwóch porażkach - z Portugalią i Rumunią. Zwycięstwo polskiej drużyny nad Belgami było sporą niespodzianką. Polacy zdobyli pierwsze minuty w pierwszych minutach po rzucie karnym Wojciecha Piotrowicza i przyłożeniu Zenona Szwagrzaka. Rywale jeszcze przed przerwą wykorzystali rzut karny i po pierwszej połowie przegrywali 3:8.

W drugiej części spotkania przewaga polskich rugbystów była jeszcze większa. W 49. minucie przyłożenie zaliczył Piotr Zeszutek, a podwyższył Piotrowicz, który w kolejnych minutach wykorzystał jeszcze dwa rzuty karne. Reprezentacji Belgii nie pomogły dwa przyłożenia w ostatnich minutach. Rozpaczliwie gonili wynik, ale to Polacy tego wieczoru byli lepszą drużyną. Nasza reprezentacja wygrała 21:15. W marcu powalczy o miejsca 5-8, a jej najbliższym rywalem będą Niemcy.

Polska - Belgia 21:15 (8:3)