EBLK: podsumowanie 4. kolejki

• Data publikacji: 22.10.2018, 08:30

W weekend rozgrywane były kolejne spotkania Energa Basket Ligi Kobiet. Najwięcej emocji było w Krakowie i Wrocławiu. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisały łodzianki.

Koszykarki PGE MKK Siedlce początek sezon mają udany. W Gorzowie Wielkopolskim podopieczne Teodora Mołłowa również do przerwy prezentowały się dobrze. Druga połowa jednak należała już do InvestInTheWest Enei. Ostatecznie miejscowe wygrały aż 92:58.

W Krakowie miejscowa Wisła mierzyła się z Arką Gdynia. W pierwszej kwarcie przewagę uzyskały przyjezdne, które już do końca nie oddały prowadzenia. Tym samym Arka pozostaje z kompletem zwycięstw na koncie. Niepokonana jest także Ślęza Wrocław, która musiała jednak sporo napracować, aby wygrać we własnej hali z AZS-em Lublin. Wrocławianki w ostatniej kwarcie zaczęły tracić swoją przewagę, ale przyjezdnym zabrakło czasu, aby zniwelować całą różnicę.

W pojedynku w dolnej części tabeli pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisały koszykarki Widzewa. Łodzianki u siebie okazały się lepsze od Ostrovii. Kolejne triumfy zanotowały także polkowiczanki i torunianki.