Snowboard - MŚ: dziś slalom równoległy. Zapis LIVE
Ewelina Orzeł

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 21.02.2023, 09:15

W gruzińskim Bakuriani odbyła się kolejna rozgrywana w ramach światowego czempionatu w snowboardzie. Wtorek to dzień slalomu równoległego, w którym złoto zdobywali: Austriak Prommegger i Szwajcarka Zogg. W 1/8 finału przegrali niestety Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski.

Relacja na żywo

Znamy więc wszystkie rozstrzygnięcia. Wkrótce relacja z tego wydarzenia na naszej stronie. Jutro natomiast zapraszamy na kolejny dzień z MŚ w snowboardzie. Polacy powalczą o medale w drużynowym slalomie równoległym.

Po trzecie złoto w karierze sięga Prommegger. Auner przegrał z nim o 0,44 sekundy.

W walce o brąz lepszym o 0,63 sekundy Kanadyjczyk Gaudet. Obmann na 4. miejscu.

Złoto dla Zogg, która pokonała rodaczkę Jenny o 0,26 sekundy.

Austriaczka Schoeffmann z brązowym medalem MŚ. Hofmeister z DNF!

Chwila przerwy i zaczynamy batalie o medale.

Rywalem Promeggera będzie w finale Arvid Auner, który pokonał Obmanna o 0,40 sekundy.

Austriak Prommegger pokonuje Kanadyjczyka Gaudeta o. Będzie więc austriacki finał! Sporo strata Kanadyjczyka

Szwajcarzy pewni złota w rywalizacji pań!

A teraz o finał powalczą panowie.

Niemka Hofmeister poza trasą. Drugą finalistką jest więc Szwajcarka Jenny!

Szwajcarka Zogg lepsza o 0,34 sekundy od Austriaczki Schoeffmann, co oznacza, że jest pierwszą finalistką slalomu równoległego na MŚ w Bakuriani!

Mamy więc biało-czerwony półfinał. Kanadyjczyk i trzech Austriaków.

Znamy ostatniego półfinalistę. To Austriak Auner, który pokonał Koreańczyka Lee o 0,23 skundy.

W półfinale jest też rywal Oskara Kwiatkowskiego z 1/8 finału. Z Obmannem przegrał bowiem Bułgar Yankow, który stracił 0,10 sekundy.

Włoch March przegrywa z Austriakiem Prommeggerem 0,55 sekundy. Zwycięzca kwalifikacji jedzie dalej!

Na rozpoczęcie rywalizacji Kanadyjczyk Gaudet pokonała Szwajcara Caviezela o 1,80 sekundy.

Czas na ćwierćfinały mężczyzn.

Listę półfinalistek uzupełnia Niemka Hofmeister, która Holenderkę Dekker pokonała o 2,18 sekundy.

W parze Jenny - Dalmasso lepszą okazała się Szwajcarka, która na mecie pojawiła się o 4,64 sekundy przed Włoszką.

W półfinale melduje się też Szwajcarka Zogg, która pokonała Austriaczkę Riegler o 0,43 sekundy.

Austriaczka Schoeffmann wygrywa z Niemką Loch o 1,08 sekundy.

Rozpoczynamy ćwierćfinały. Najpierw panie.

Awans do ćwierćfinałów uzyskali także: Szwajcar Dario Caviezel, Kanadyjczyk Arnaud Gaudet, Włoch Aaron March, Austriak Andreas Prommegger, Bułgar Radosław Jankow, Austriak Arvid Auner i Koreańczyk Sangho Lee.

Austriak Obmann lepszym od Oskara Kwiatkowskiego o 1,12 sekundy. Bez Polaków w dalszej części dzisiejszego slalomu równoległego

Zaczynamy 1/8 finału mężczyzn. W piątym biegu będzie pojedynek z udziałem Oskara Kwiatkowskiego. W walce o ćwierćfinał rywalem Polaka będzie 2. w kwalifikacjach Austriak Fabian Obmann.

Do ćwierćfinałów awansowały też: Niemka Cheyenne Loch, Austriaczka Sabina Schoeffmann, Szwajcarka Julie Zogg, Włoszka Lucia Dalmasso, Szwajcarka Ladina Jenny, Niemka Ramona Theresia Hofmeister i Holenderka Michelle Dekker.

Aleksandra Król przegrywa z Austriaczką Riegler o 0,28 sekundy

Zaczynamy 1/8 finału. Aleksandra Król pojedzie w trzeciej parze. Jej rywalką jest 8. w kwalifikacjach Austriaczka - Claudia Riegler.

Zmiany w klasyfikacji kwalifikacji mężczyzn. Zdyskwalifikowanym został Austriak Karl, więc Oskar Kwiatkowski awansował na 15. miejsce. O włos od awansu był więc Michał Nowaczyk - 17. miejsce.

Zobaczmy jak spisywała się dziś Aleksandra Król:

Zasadnicza część zmagań rozpocznie się około godziny 12.

Na 18. pozycji rundę kwalifikacyjną zakończył Michał Nowaczyk (+ 2,75 s).

Najlepszym w kwalifikacjach mężczyzn okazał się Austriak Andreas Prommegger, który pojechał w czasie 1 minuty, 12 sekund i 95 setnych sekundy. Z 16. wynikiem awansował wspomniany Kwiatkowski, który stracił 2,01 sekundy.

Oskar Kwiatkowski rzutem na taśmę z awansem do 1/8 finału. Wydawało się, że Polak zajmie 17. miejsce, ale drugiego przejazdu nie ukończył najszybszy na czerwonej trasie Włoch Bormolini.

Trwa drugi przejazd eliminacyjny mężczyzn.

26. miejsce zajęła w kwalifikacjach Olimpia Kwiatkowska (+ 5,80 s), zaś na 27. lokacie sklasyfikowaną została Maria Chyc (+ 6,31 s).

Po dwóch przejazdach najlepszą w eliminacjach okazała się Szwajcarka Julie Zogg, która pojechała w czasie 1 minuty, 19 sekund i 69 setnych sekundy. Z awansem też Aleksandra Król, która zajęła 9. miejsce ze stratą 1,52 sekundy.

Aleksandra Król z awansem do 1/8 finału!

Trwa drugi przejazd kwalifikacyjny pań.

Powodem opóźnienia eliminacji źle przygotowane trasy na stoku w Bakuriani.

Trasa slalomu równoległa w porównaniu do giganta jest krótsza, zaś bramki ustawione są w tej konkurencji bliżej siebie.

Naszą relacją rozpoczniemy kilka minut przed godziną 10.