WTA Dubai: trwa zwycięska passa Igi Świątek
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Data publikacji: 22.02.2023, 13:55

Iga Świątek jest już w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Liderka światowego rankingu pewnie wygrała 6:1, 6:0 z Ludmiłą Samsonową.

Już wczoraj Iga Świątek pokazała, że po wygranej w Dosze zamierza także powalczyć o końcowy triumf w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Liderka rankingu straciła tylko dwa gemy w meczu z Leylah Fernandez i już poprawiła wynik sprzed roku, kiedy odpadła już w drugiej rundzie. O ćwierćfinał Polka zmierzyła się z Ludmiłą Samsonową. Zawodniczka rozstawiona z numerem 14 najpierw pokonała w trzech setach Hiszpankę Badosę, a potem dostała walkowera od Chinki Zheng.

Mecz rozpoczął się od gema serwisowego wygranego przez Igę Świątek po grze na przewagi. Ludmiła Samsonowa lepiej poradziła sobie przy własnym podaniu, wygrywając bez straty punktu. To było wszystko, na co było stać w pierwszej partii niżej rozstawioną zawodniczkę. Świątek dwukrotnie przełamała serwis rywalki przy grze na przewagi. Tym samym po ponad pół godziny gry miała na swoim koncie zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugiej partii tenisistka z numerem pierwszym nie oddała rywalce żadnego gema. Najbardziej wyrównany był trzeci gem przy serwisie Samsonowej, który trwał kilkanaście minut. Iga Świątek wykorzystała szóstego break pointa. Ostatecznie triumfowała 6:1 i 6:0. Tym samym błyskawicznie zameldowała się w ćwierćfinale turnieju w Dubaju. W nim Polka zmierzy się z Karoliną Pliskową.

Iga Świątek (POL) [1] - Ludmiła Samsonowa [14] 6:1, 6:0