Szermierka - MEK: środa bez polskiego medalu
fie.org

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 22.02.2023, 19:38

Polscy szermierze nie zdołali powiększyć medalowego dorobku w drugim dniu rozgrywanych w Tallinie mistrzostw Europy kadetów. Do ćwierćfinałów dotarli szpadzistka Magda Ratyna i florecista Idzi Duraj.

Ratyna turniej rozpoczęła od wygrania z Hiszpanką Candelą Lozano Porras 15:13. W kolejnej walce wynikiem 15:8 wyeliminowała turniejową „dwójkę”, Ustinę Ohoń z Ukrainy, otwierając sobie drogę do dobrego wyniku. Po triumfie nad Francuzką Gwendolyne Laharotte 15:14 Polka przegrała jednak 10:15 z Łotyszką Sofiją Prosiną.

W 1/32 odpadły Aleksandra Szymańska, Antonina Halemba i Oliwia Janeczek. Złoty medal wywalczyła Ukrainka Emili Cocrad, która w finale pokonała Łotyszkę Sofiję Prosinę. Na najniższym stopniu podium stanęły kolejna Ukrainka, Anna Makismienko oraz Turczynka Cagla Aytekin.

1. Emili Conrad (Ukraina)

2. Sofija Prosina (Łotwa)

3. Cagla Aytekin (Turcja), Anna Maksimienko (Ukraina)

64. Antonina Halemba

Z naszych florecistów najdalej doszedł Idzi Duraj. Turniej rozpoczął on od walki z kolegą z kadry, Jakubem Fogtem. Wygrał 15:7, a następnie 15:13 wyeliminował Brytyjczyka Calluma Penmana. Kolejne zwycięstwo nad Węgrem Andorem Zsogonem 15:8 dało mu awans do ćwierćfinału. W nim poległ jednak 9:15 z Mattią Rubinem z Węgier.

Na 1/8 występ w zawodach zakończył Jakub Gorczyca. Natomiast Karol Kwiatkowski przegrał już w pierwszej walce. Złoto dla Węgra Mattii Rubina, który w decydującej walce okazał się lepszy od Eitana Lembergera z Izraela. Mattia de Cristofaro z Włoch oraz Andrii Czerkaszyn z Ukrainy sięgnęli po brązowe emdale.

1. Mattia Rubin (Węgry)

2. Eitan Lemberger (Izrael)

3. Andrii Czerkaszyn (Ukraina) i Mattia de Cristofaro (Włochy)