PHL: wysokie zwycięstwa Unii i Cracovii na początek fazy play-off
Michał Chwieduk/materiały prasowe PZHL

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 22.02.2023, 20:45

W Polskiej Hokej Lidze rozpoczęła się faza play-off. W środowy wieczór w Oświęcimiu i Krakowie odbyły się dwa pierwsze ćwierćfinały, w których pewnie triumfowali gospodarze.

Re-Plast Unia Oświęcim 5:0 KH Energa Toruń

26' Dyukov, 38' Denyskin, 40' Pangelov-Yuldashev, 52' Padakin, 58' Laakso

Do Oświęcimia przyjechali hokeiści z Torunia, którzy gościli tu niespełna tydzień temu i przegrali wówczas po dogrywce. Tym razem nie było już tak różowo, choć pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Jednak na początku drugiej, prowadzenie Unii po podaniu Alexa Szczechury dał Roman Dyukov. Pod koniec tej części gry gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole za sprawą Andriya Denyskina oraz Filippa Pangelova-Yuldasheva. Goście byli bezradni, a w 52. minucie Pavlo Padakin podwyższył na 4:0. Kropkę nad i, na dwie minuty przed końcową syreną postawił Fin Tommi Laakso, pakując krążek do pustej bramki.

.....

Comarch Cracovia 7:0 Zagłębie Sosnowiec

15', 49' Wronka, 31' Kasperlik, 36' Nemec, 37' Tomi, 39' Kapica, 50' Graborenko

Jeszcze większe strzelanie urządzili sobie krakowianie, którzy rozbili Zagłębie Sosnowiec aż 7:0. Dubletem w tym meczu popisał się Patryk Wronka. W drugiej tercji "Pasy" zdobyły cztery gole, a na listę strzelców wpisywali się kolejno Martin Kasperlik, Erik Nemec, Vojtech Tomi oraz Damian Kapica. W ostatniej odsłonie na 5:0 podwyższył wspomniany już wcześniej Wronka, a wynik końcowy ustalił Roman Graborenko, wykorzystując grę w przewadze.