Tenis stołowy - Europe Cup: Dekorglass Działdowo w finale!
DEKORGLASS Dzialdowo S.A.

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 22.02.2023, 20:39

Drużyna z Działdowa nie pozostawiła złudzeń rywalom z Grodziska Mazowieckiego i wygrała po raz drugi, co dało jej pewny awans do wielkiego finału Pucharu Europy.

Pewne było to, że w finale zagra drużyna z Polski. Nie wiadomo było jednak, kto będzie rywalem GV Hennebont TT, który już w tym finale czeka. Po pierwszym meczu półfinałowym zdecydowanie bliżej awansu byli zawodnicy Dekorglassu Działdowo, którzy we własnej hali wygrali 3:0 z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Dartom Bogoria w rewanżu musiał wygrać 3:0 lub 3:1, aby nadal liczyć się w walce o finał. To jednak okazało się zbyt trudnym zadanie dla zespołu z Grodziska Mazowieckiego. Już w pierwszym pojedynku zdecydowanie lepiej rozpoczął gracz rywali. Duńczyk Jonathan Groth łatwo wygrał inauguracyjną partię w pojedynku z Miłoszem Redzimskim. Po drugim secie było 2:0 dla Grotha, choć tym razem nie przyszło mu zwycięstwo aż tak łatwo. To mogło zwiastować emocje, bo w trzeciej partii lepszy okazał się Redzimski. Gospodarze liczyli, że uda się wyrównać, ale czwarty set na przewagi rozstrzygnął na swoją korzyść Duńczyk i zdobył pierwszy ważny punkt dla Dekorglassu. To oznaczało, że Dartom Bogoria nie może się już pomylić.

Odrabiać straty dla gospodarzy miał Marek Badowski, który mierzył się z Jakubem Dyjasem. Pogoń ta jednak była bezskuteczna, bo Dyjas bardzo dobrze sobie radził i dość szybko uporał się z Badowskim. Było już 2:0 w meczu dla Dekorglassu, a to oznaczało, że to zespół z Działdowa zagra w finale Pucharu Europy. Pozostało rozstrzygnąć tylko wynik meczu. Przy stole stanęli Panagiotis GionisKaii Konishi. W pierwszej partii minimalnie lepszy był Grek, ale był to jedyny set, który padł jego łupem. W kolejnych trzech setach lepszy był Konishi, który zakończył spotkanie.

Finał Pucharu Europy zostanie rozegrany na przełomie marca i kwietnia, ale nie ma jeszcze podanej konkretnej daty.

KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - KS Dekorglass Dzialdowo 0:3
Miłosz Redzimski - Jonathan Groth 1:3 (3:11, 8:11, 11:9, 10:12)
Marek Badowski - Jakub Dyjas 0:3 (4:11, 6:11, 5:11)
Panagiotis Gionis - Kaii Konishi 1:3 (11:9, 6:11, 5:11, 6:11)