Liga Mistrzyń CEV: wysoka porażka ŁKS-u
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 22.02.2023, 21:45

Niespodzianki w Łodzi nie było. W pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzyń zdecydowanie lepsze były siatkarki Vakifbank Stambuł.

ŁKS Commercecon Łódź tydzień temu przegrał w Berlinie z Fenerbahce Stambuł, a los skojarzył łodzianki w fazie play-off z kolejną turecką drużyną. I kolejny raz nie była to łatwa przeprawa. Przed własną publicznością zawodniczki ŁKS-u ambitnie walczyły w pierwszym secie. Choć rywalki prowadziły już nawet 18:12 i nic nie wskazywało, że będą emocje w końcówce. Polski zespół zdołał jednak zmniejszać straty, zbliżając się tylko na punkt (20:21), ale w decydującym momencie zwyciężyło doświadczenie ekipy ze Stambułu.

W drugiej partii od samego początku Vakifbank był górą, zaczął od prowadzenia 5:0. Z czasem ta różnica tylko rosła i ostatecznie przyjezdne wygrały aż 25:12. Trzeciego seta od prowadzenia 2:0 zaczęły łodzianki i to było ich ostatnie prowadzenie. Parę minut później było już 4:9 na korzyść drużyny z Turcji. W tej partii było podobnie, jak w pierwszej, bo znowu Vakifbank prowadził 18:13, a do samego końca były emocje. ŁKS doprowadził do remisu 21:21 i końcówka rozgrywana była na przewagi, ale ostatecznie lepsze okazały się rywalki, które mają komfort przed rewanżem.

ŁKS Commercecon Łódź - Vakifbank Stambuł 0:3 (22:25, 12:25, 24:26)
ŁKS: Scuka, Ratzke, Gryka, Górecka, Diouf, Witkowska, Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk, Piasecka, Gajer.
Vakifbank: Gunes, Braga, Egonu, Gulubay, Akman, Daalderop, Aykac (libero).
MVP: Paola Egonu