NHL: powrót i zwycięstwo Chicago Blackhawks

• Data publikacji: 23.02.2023, 09:55

Dzisiaj rozegrano trzy kolejne mecze ligi NHL. Najciekawiej było w meczu Dallas Stars z Chicago Blackhawks. Goście zwyciężyli, chociaż przegrywali 0:3.

Po pierwszej tercji Dallas Stars prowadzili 2:0 po golach Tylera Seguina i Jamiego Benna. Na początku drugiej części na 3:0 podwyższył Jason Robertson. Wydawało się, że faworyci będą kontrolować sytuację na lodowisku. Blackhawks zaczęli odrabiać straty. Najpierw w przewadze trafił Max Domi. Następnie dwie kontry gości skutecznie zakończył Patrick Kane. Tym samym mieliśmy już remis 3:3. W piątej minucie trzeciej tercji kolejny szybki awans wykończył Domi, wpisując się po raz drugi na listę strzelców. Zespół z Chicago przejął prowadzenie i nie oddał go do końca. Jeszcze prawie równo z syreną Stars trafili do bramki rywali, ale sędziowie zdecydowali, że zdarzyło się to po czasie gry. Blackhawks wygrali po raz czwarty z rzędu, a Stars mimo piątej kolejnej porażki utrzymują się na drugiej pozycji w Konferencji Zachodniej.

Porażkę poniósł też trzeci zespół na Zachodzie. Winnipeg Jets zostali pokonani na wyjeździe przez New York Islanders. Zwycięską bramkę dla gospodarzy na 2:1 na dziesięć minut przed końcem zdobył Simon Holmstrom. Najwięcej, bo aż dziewięć goli padło w Arizonie. Coyotes w dwunastej minucie drugiej części spotkania z Calgary Flames prowadzili już 3:1. Jednak przegrali ten mecz 3:6.

New York Islanders - Winnipeg Jets 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Arizona Coyotes - Calgary Flames 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)
Dallas Stars - Chicago Blackhawks 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)