EHF Liga Mistrzów: Płock z trudną sytuacją, PSG zdecydowanie lepsze
Artur Starczewski/PGNiG Superliga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 23.02.2023, 20:20

Bardzo skomplikowała się sytuacja „Nafciarzy” po czwartkowym meczu przeciwko PSG. Polska ekipa przegrała mecz 13. kolejki i ciężko marzyć o jej awansie do fazy play-off.

Podopieczni Xaviera Sabate o awans do najlepszej szesnastki turnieju dalej walczą, ale dzisiejsze punkty mogły być dla nich kluczem do sukcesu. Płocczanie gościli u siebie ekipę Paris Saint-Germain, w której na co dzień występuje Kamil Syprzak.

Polak wracający po kontuzji po raz kolejny pokazał, dlaczego jest tak ważny dla swojej drużyny. Zespół z Paryża początek meczu prowadził spokojnie, grając punkt za punkt z płocczanami. Premierowego gola dla gości zdobył właśnie Syprzak, a później kilkukrotnie w bramce meldował się Kristopans. Oba zespoły nieźle radziły sobie w defensywie i remis utrzymywał się aż do 18. minuty. Wówczas dwukrotnie Sole Sala zaskoczył polskiego bramkarza i z lepszą sytuacją byli paryżanie. Do przerwy jednak nie było tak źle, bo Piroch rzucił na 14:15. Ten dystans wydawał się więc niczym w porównaniu do tego, co stało się później.

Zespół PSG znany z tego, że w drugiej połowie odmienia swoją grę, i tym razem zaskoczył przeciwnika. Cały czas aktywnie pracował Prandi, a swoje dokładali Syprzak i Keita. Dzięki temu goście mieli już zapas 21:17 po kolejnych dziesięciu minutach meczu. Reprezentant Polski na boisku pojawił się po raz pierwszy od grudnia, ale nie zatracił przez ten czas swojej skuteczności – aż sześć bramek na osiem prób oddał Syprzak w tym spotkaniu. Przed ostatnim kwadransem Wisła miała ciężką sytuację. Rywale cały czas świetnie radzili sobie w ofensywie i był nawet moment, gdzie okropny przestój miejscowych oddalił ich na osiem bramek… Tym samym Płock musiał się pożegnać z marzeniami o cennych punktach i przegrał to spotkanie 26:32.

Orlen Wisła Płock - Paris Saint Germain 26:32 (14:15)

Orlen Wisła Płock: Żytnikow 8, Serdio 3, Piroch 3, Perez 3, Lucin 2, Fazekas 2, Yasuhira 1, Krajewski 1, Mihic 1, Dawydzik 1, Mindegia 1, Terzic, Jastrzębski

PSG: Syprzak 6, Kristopans 5, Keita 5, Sole 5, Steins 3, Prandi 3, N'Tanzi 2, Toft 1, Mathe 1, Gibelin 1, Loredon, Balaguer, Grebille, Palicka

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.