WTA Merida: Linette z awansem po kreczu rywalki
sirobi 2018

• Data publikacji: 24.02.2023, 06:00

Magda Linette (21. WTA) awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 Merida Open Akron w Meksyku. Polska tenisistka wygrała z Panną Udvardy (91. WTA) 6:0, 2:5, po tym, jak rywalka skreczowała pod koniec drugiego seta z powodu kontuzji kostki.

Dla Magdy Linette impreza w Meksyku jest szczególna, ponieważ Polka występuje w niej jako najwyżej rozstawiona tenisistka. Mimo tego w pierwszej rundzie poznanianka popełniła sporo błędów i awans zapewniła sobie dopiero po niemal 3-godzinnej walce oraz obronie dwóch piłek meczowych. Dzisiaj 31-latka wyszła na kort o wiele bardziej skoncentrowana i od samego początku pokazała swój najlepszy tenis. W pierwszych czterech gemach nasza tenisistka wygrała aż 16 z 18 rozegranych piłek, błyskawicznie wychodząc na 4:0. W dwóch następnych gemach Węgierka postawiła nieco trudniejsze warunki, ale to było zdecydowanie za mało i po 24 minutach Linette zamknęła pierwszą partię 6:0.

Drugi set to już zupełnie inna historia, a obu paniom dość wyraźnie dał się we znaki silny wiatr. Tym sposobem zawodniczki nie były w stanie utrzymać własnego podania, a przez pierwsze pięć gemów byliśmy świadkami samych przełamań. Fatalną passę przerwała wreszcie Udvardy, która w szóstej odsłonie utrzymała serwis, a chwilę później zaliczyła kolejnego breaka, prowadząc już 5:2. Gdy 24-latka serwowała na zamknięcie seta, wydarzyła się jednak bardzo przykra sytuacja — przy stanie 0:15 Panna skręciła staw skokowy i nie była w stanie kontynuować rywalizacji. Młoda zawodniczka musiała opuścić kort o kulach, a Magda w tych niecodziennych okolicznościach awansowała do ćwierćfinału meksykańskiego turnieju. W nim rywalką Polki będzie Rebecca Peterson (140. WTA), która musiała przejść przez kwalifikacje, a w głównej drabince pokonała Nadię Podoroską (109. WTA) oraz Alycię Parks (51. WTA).

Magda Linette (POL) [1] — Panna Udvardy (HUN) 6:0, 2:5 krecz