Euroliga: hit kolejki dla Barcelony

• Data publikacji: 24.02.2023, 22:42

Po przerwie na krajowe puchary do gry wróciła koszykarska Euroliga. W najciekawszym meczu 25. kolejki FC Barcelona wygrała z AS Monako.

Hit 25. serii gier rozegrano w Palau Blaugrana, gdzie spotkały się dwie drużyny z czołowej piątki tabeli. Barcelona pod koniec pierwszej kwarty zaczęła dominować na parkiecie i zdobyła kilka punktów przewagi. Po otwierającej odsłonie prowadziła z AS Monako 24:18. W drugiej części gospodarze jeszcze powiększyli zapas i już w drugiej połowie przekroczyli granicę 50 punktów - 50:37. Po zmianie stron Monako zaczęło się zbliżać do rywali, zmniejszając różnicę do czterech oczek. Barca opanowała sytuację i w końcówce ponownie wyraźnie odskoczyła. Ostatecznie hiszpański zespół wygrał 80:70. Barcelona w tabeli jest druga, a Monako piąte.

Siódme zwycięstwo kolejne zwycięstwo odniósł Olympiakos. Zespół z Pireusu po rozczarowującej pierwszej i znakomitej drugiej połowie pokonał 92:85 Walencję i jest liderem tabeli. Grecka drużyna ma wygraną przewagi nad Barceloną oraz Realem Madryt. Mistrz Hiszpanii nadspodziewanie łatwo wygrał 96:69 z Żalgirisem Kowno, czyli dziesiątą drużyną rozgrywek. W innym ciekawym spotkaniu Partizan Belgrad przegrał przed własną publicznością 94:97 z Fenerbahce. Liderami tureckiej drużyny byli Marko Gudurić (25 pkt, 4/5 za trzy) i Dyshawn Pierre (21 pkt, 5/5 za trzy). Fenerbahce zajmuje czwarte miejsce, a Partizan jest w grupie zespołów z 12 zwycięstwami, które walczą o miejsca w fazie play-off.

Do gry po kontuzji wrócił Mateusz Ponitka. Polak spędził na parkiecie prawie 25 minut i trafił trzy rzuty wolne, a nie zdobył punktów z gry. Panathinaikos poniósł czwartą porażkę z rzędu i w tabeli jest przedostatni. EA7 Emporio Armani Mediolan wygrało 78:76 w starciu tych dwóch drużyn walczących o swój dziewiąty triumf. W drugiej połowie wyrównanego meczu Panathinaikos długo gonił wynik, ale doprowadził do emocjonującej końcówki. Na 11 sekund przed końcem dwa rzuty wolne wykorzystał Nicolo Melli, a rzutu na dogrywkę nie trafił Dwayne Bacon.