NHL: dzień dogrywek i horror z udziałem liderów
Acrocynus/Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 24.02.2023, 14:02

Aż cztery dogrywki mogliśmy oglądać w nocy z czwartku na piątek w NHL. Zwycięstwa po dodatkowym czasie gry odniosły zespoły New Jersey Devils, Buffalo Sabres, Vancouver Canucks oraz Vegas Golden Knights. W niesamowitych okolicznościach wygraną uratowali z kolei hokeiści Boston Bruins.

Miśki od początku tego sezonu spisują się kapitalnie. W 57 spotkaniach gracze z Bostonu przegrali zaledwie trzynaście razy i mają ogromną przewagę nad resztą stawki. Seattle Kraken był jednak jednym z niewielu zespołów, którym udało się w 2023 roku pokonać liderów konferencji wschodniej. Również dzisiejsze starcie tych dwóch drużyn było niezwykle emocjonujące. Po dwóch tercjach mieliśmy remis 4:4 i o wszystkim rozstrzygnąć miała decydująca odsłona. W niej jako pierwsi cios wyprowadzili na cztery minuty przed końcem hokeiści ze Seattle. Odpowiedź Miśków była jednak zabójcza. Już czterdzieści sekund później do remisu doprowadził bowiem Brandon Carlo, a tuż przed końcem zwycięstwo tegorocznym dominatorom zapewnił Jake DeBrusk.

Seattle Kraken - Boston Bruins 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)

To nie było jednak jedyne niezwykle emocjonujące spotkanie poprzedniej nocy. Niesamowity comeback zaliczyli także hokeiści New Jersey Devils. Najpierw wrócili oni ze stanu 0:2, a następnie na 40 sekund przed końcem wyrównali na 3:3, doprowadzając tym samym do dogrywki. W niej decydującą bramkę strzelił Dawson Mercer, zapewniając Diabłom 28. wygraną w sezonie.

Aż jedenaście bramek padło z kolei w meczu Tampa żaby Lightning z Buffalo Sabres. Zeszłoroczni finaliści byli w stanie w ostatnim kwadransie doprowadzić do remisu ze stanu 3:5. Ta pogoń na niewiele się im jednak zdała, gdyż w dodatkowym czasie gry skuteczniejsi okazali się rywale, którym wygraną zapewnił Ilya Łybuszkin.

Choć zespół St. Louis Blues prowadził przez niemal cały mecz wz Vancouver Canucks, ostatecznie dał się dogonić na 29 sekund przed końcem. Ten powrót do gry uskrzydlił hokeistów z Kanady, którym w dogrywce tuż przed zakończeniem wygraną zagwarantował swoim trafieniem Elite Pettersson.

W ślad liderów na wschodzie poszli natomiast liderzy na zachodzie. Hokeiści Vegas Golden Knights nie mieli łatwej przeprawy z Calgary Flames, ale ostatecznie wygrali po dogrywce 4:3.

New Jersey Devils - Los Angeles Kings 4:3 (0:2, 1:0, 2:1, 1:0) po dogrywce

Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres 5:6 (1:1, 1:3, 3:1, 0:1) po dogrywce

St. Louis Blues - Vancouver Canucks 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1) po dogrywce

Vegas Golden Knights - Calgary Flames 4:3 (0:1, 1:2, 2:0, 1:0) po dogrywce