ATP Marsylia: awans Hurkacza po trzech godzinach

• Data publikacji: 24.02.2023, 17:34

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Marsylii. W 1/4 finału tenisista rozstawiony z numerem pierwszym pokonał w trzech setach Mikaela Ymera.

Mecze z dużo niżej notowanymi rywalami to ciężki kawałek chleba dla Huberta Hurkacza. Wczoraj w drugiej rundzie Polak w trzech setach wygrał z Leandro Riedim. W ćwierćfinale rozegrał jeszcze trudniejsze spotkanie z Mikaelem Ymerem. Szwed wczoraj po wycofaniu się z turnieju Davida Goffina miał dzień odpoczynku. Ymer już w pierwszym gemie przełamał serwis Hurkacza, ale najwyżej rozstawiony zawodnik odrobił stratę. Potem wyszedł na prowadzenie 4:2 po breaku i wygrał pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii Mikael Ymer przełamał serwis Polaka na 3:1. Reprezentant naszego kraju miał swoje szanse na odrobienie tej straty, ale ich nie wykorzystał. Tym samym 6:3 triumfował tenisista ze Szwecji i wyrównał stan rywalizacji w setach. Decydujący set dobrze rozpoczął się dla Huberta Hurkacza, który przełamał podanie rywala na 3:1. Nie zdołał jednak potwierdzić przewagi przy swoim serwisie. Potem obydwaj zawodnicy mieli okazje na zdobycie kluczowego breaka, w tym Szwed na 6:5. Polak wybronił się i doszło do tiebreaku. W nim po wyrównanej walce Hurkacz od wyniku 5:6 obronił piłkę meczową i wygrywając trzy kolejne punkty, triumfował 8:6. Tym samym po trzech godzinach gry awansował do półfinału. Zmierzy się w nim ze zwycięzcą meczu Grigora Dimitrowa z Aleksanderem Bublikiem.

Hubert Hurkacz (POL) [1] - Mikael Ymer (SWE) 6:3, 3:6, 7:6 (6)