PHL: GKS Tychy z drugim zwycięstwem

• Data publikacji: 24.02.2023, 20:40

Trwa faza ćwierćfinałowa w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Blisko awansu jest GKS Tychy, który po raz drugi pokonał Ciarko STS Sanok. JKH GKS Jastrzębie wyrównało stan rywalizacji z GKS-em Katowice.

Wczoraj po wyrównanym meczu GKS Tychy wygrał 5:4 z Marmą Ciarko STS Sanok. Dzisiaj goście byli znacznie dalej od wyjazdowej wygranej. GKS w kolejnych fragmentach powiększał swoją przewagę. Po trzydziestu minutach tyszanie prowadzili już 3:0. Jeszcze bramkę dającą nadzieję Ciarko w przewadze strzelił Sebastian Harila. Na niecałe dziesięć minut przed końcem Filip Komorski trafił na 4:1 i gospodarze wrócili do trzybramkowej przewagi. Jeszcze w końcówce wynik meczu na 2:4 ustalił Ville Heikkinen. GKS pojedzie do Sanoka, aby zakończyć serię i awansować do półfinału.

Po dwóch meczach jest remis w rywalizacji GKS-u Katowice z JKH GKS-em Jastrzębie. Zespół z Jastrzębia skutecznie zrewanżował się za wczorajszą porażkę. Goście objęli prowadzenie po golu Arkadiusza Kostka. Wyrównał Juraj Simek, ale JKH wrócił na prowadzenie za sprawą trafienia Dominika Pasia w przewadze. W drugiej tercji przyjezdni odskoczyli aż na 4:1. Na początku trzeciej tercji Marcin Kolusz wykorzystał podwójną przewagę i gospodarze zbliżyli się do rywali. Jastrzębianie odpowiedzieli dwoma trafieniami i mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa.

GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)