Koszykówka - SUZUKI PP kobiet: AZS UMCS lepszy od Arki po zaciętym meczu
Dawid Lis

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 24.02.2023, 22:00

W drugim ćwierćfinale zmierzyły się ze sobą drużyny VBW Arki Gdynia oraz Polskiego Cukru AZS-u UMCS Lublin. Górą były lublinianki, które zwyciężyły 71:65.

Przed tym starciem trudno było jednoznacznie wskazać zdecydowanego faworyta, gdyż obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli i dzieli je zaledwie punkt. W mecz lepiej weszły gdynianki, które za sprawą „trójki” Nathalie Fontaine i punktów Kamili Borkowskiej z rzutów wolnych prowadziły 5:1. Lublinianki szybko doprowadziły do remisu, a w kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce kwarty AZS uciekł Arce na osiem oczek i prowadził 10:18. Od początku drugiej kwarty Lublin powiększał swoją przewagę, ale potem zawodniczki AZS-u nagle się zacięły i całą kilkunastopunktową przewagę straciły. Ostatecznie na przerwę zeszły one z prowadzeniem 31:34.

Druga połowa rozpoczęła się od czterech z rzędu punktów Borkowskiej i minimalnego prowadzenia Arki. AZS dobrze punktował z linii rzutów wolnych, ale to podopieczne trenerki Jeleny Skerović zachowały więcej sił i przed ostatnią odsłoną prowadziły 51:45, m.in. dzięki rzutowi za trzy równo z syreną. W ostatniej kwarcie tylko przez chwilę była walka punkt za punkt, ale końcówka była zabójcza w wykonaniu AZS-u, który ostatecznie zwyciężył 65:71.

VBW Arka Gdynia – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 65:71 (10:18, 21:16, 20:11, 14:26)

VBW Arka Gdynia: Nathalie Fontaine 10, Sofija Zivaljević 0, Kamila Borkowska 8, Marissa Kastanek 11, Alicja Żytkowska 6, Magdalena Szymkiewicz 2, Kamila Podgórna 2, Katarina Vucković 15, Julia Niemojewska 9, Kristina Higgins 2.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Aleksandra Zięmborska 7, Natasha Mack 12, Magdalena Ziętara 18, Aleksandra Stanacev 14, Sparkle Taylor 10, Olga Trzeciak 6, Martyna Goszczyńska 0, Aleksandra Kuczyńska 0, Tetiana Yurkevichus 4, Katarina Zec 0.