WTA Merida: Linette żegna się z turniejem
Jérémy Daniel

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 25.02.2023, 01:50

Magda Linette na ćwierćfinale kończy swój udział w turnieju WTA 250 w Meridzie. Polka wyraźnie uległa Rebecce Peterson 6:2, 6:4.

Mimo wyrównanego początku meczu, pierwszy set z pewnością należał do Szwedki. Magda Linette w drugim gemie podjęła ciężką walkę o zdobycie przełamania, lecz mimo aż ośmiu break pointów nie zdołała odebrać serwisu Peterson. W kolejnych gemach szwedzka tenisista dyktowała warunki gry i dwukrotnie przełamywała Polkę, dzięki czemu zwyciężyła w secie 6:2.

Druga partia również nie przebiegała po myśli Linette. Rebecca Peterson już w trzecim gemie odebrała Polce serwis i zaczęła budować przewagę. Szwedka była lepsza praktycznie w każdym elemencie gry, a jej bardzo mocnym elementem był serwis, który albo dawał jej bezpośrednie punkty, albo skutecznie utrudniał grę rywalce. Linette próbowała podnieść się i odwrócić losy tego meczu, lecz mimo przełamania rywalki nie dała rady odrobić wszystkich strat. Ostatecznie Peterson wygrała seta 6:4. W półfinale turnieju jej rywalką będzie Amerykanka Caty McNally.

Magda Linette (1) [POL] – Rebecca Peterson [SWE] 2:6, 4:6