Narciarstwo dowolne - MŚ: tytuły dla Laffont i Kingsbury'ego
Clément Bucco-Lechat / wikimedia Commons

• Data publikacji: 25.02.2023, 13:25

Nie było niespodzianek na mistrzostwach świata w jeździe po muldach w Bakuriani. Złote medale zdobyli Perrine Laffont i Mikael Kingsbury.

Główną faworytką do złota była liderka Pucharu Świata i broniąca tytułu, Perrine Laffont. Francuzka znakomicie pojechała w obydwu przejazdach finałowych, uzyskując w nich najlepsze wyniki. Widowiskowy był szczególnie drugi występ Laffont za który otrzymała notę 87,40. Tym samym reprezentantka Francji wygrała z dużą przewagą. Druga była Jaelin Kauf (83,56), a trzecia Avital Carroll (80,19).

6. Elizabeth Lemley (Stany Zjednoczone) DNF

Faworyt także został zwycięzcą rywalizacją mężczyzn. Mikael Kingsbury zdobył łącznie siódmy i trzeci z rzędu w pojedynczych muldach tytuł mistrza świata. Kanadyjczyk podobnie jak Laffont triumfował w dwóch przejazdach finałowych. W drugim uzyskał notę 89,82 i wygrał z niezbyt dużą przewagę, praktycznie dzięki wysokim ocenom za skoki. Drugiego Matta Grahama pokonał o niecały punkt. Niewiele niższy rezultat osiągnął mistrz olimpijski Walter Wallberg.