Superliga kobiet: zwycięstwo KPR-u Kobierzyce w ważnym meczu
Miłosz Kulawiak/EKS Start Elbląg

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 25.02.2023, 14:32

Zaległy mecz 12. kolejki na zakończenie głównej części sezonu czekał kobierzyczanki i zespół z Lublina. KPR wygrał i przed rundą zwycięzców zmniejszył stratę do MKS-u Lublin.

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu karnego w wykonaniu Despodowskiej, a chwilę po niej na 2:0 rzuciła Buklarewicz. Lublinianki potrzebowały dłuższej chwili, by wyczuć boisko i w ciągu pierwszych siedmiu minut zdobyły tylko dwa trafienia i zdążyły zagrać w osłabieniu. Po kolejnej udanej akcji gospodyń było już 8:3 i było to spowodowane głównie licznymi stratami piłek po stronie Lublina. Gdyby nie dobra praca bramkarki, mogłoby to wyglądać gorzej, bo aż sześć obron udało się jej zanotować w pierwszej połowie. Miejscowe jednak i tak wchodziły w drugą odsłonę z przewagą 16:10.

Po krótkiej przerwie przyjezdne zupełnie odmieniły swoją ofensywę. Czteropunktowa seria przybliżyła je do rywalek na 17:15. Doskonale radziła sobie Więckowska – utrzymywała stuprocentową skuteczność w ataku, ale nie próżnowała też Portasińska i to one nadawały tempo zespołowi. Około 40. minuty obie strony wciąż dzieliła niewielka różnica, ale wtedy znów piąty bieg wrzuciły zawodniczki z Kobierzyc. Despodowska i Wiertelak wypracowały pięć „oczek” zapasu i o czas poprosił Piotr Dopek. Jego podopieczne nie miały jednak zbyt wielu okazji do poprawienia wyniku i do samego końca warunki dyktowały kobierzyczanki.

Tym samym gospodynie wygrały 28:24 i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Z kolei lublinianki uplasowały się pozycję wyżej.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS FunFloor Lublin 29:25 (16:10)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.