Planica 2023: Niemki ze złotem w drużynówce, Polki przedostatnie
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

Planica 2023: Niemki ze złotem w drużynówce, Polki przedostatnie

  • Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 25.02.2023, 16:33

Niemieckie skoczkinie zwyciężyły w konkursie drużynowym na normalnej skoczni w Planicy. Polskie zawodniczki nie dotarły do serii finałowej, kończąc konkurs na przedostatnim, dziewiątym miejscu.

 

Już po pierwszej serii liderkami konkursu były reprezentantki Niemiec. Na dorobek 401 punktów złożyły się dobre skoki całej czwórki: Anny Ruprecht (92,5 m), Luisy Goerlich (87,5 m), Seliny Freitag (91 m) i indywidualnej mistrzyni Kathariny Althaus (97 m). Na drugim miejscu, ze stratą 1,5 punktu do prowadzących, plasowały się Norweżki. Drużyna w składzie: Maren Lundby, Eirin Maria Kvandal, Thea Minyan Bjoerseth i Anna Odine Stroem również lądowała w okolicach 90 metrów, co dało im 4-punktową przewagę nad reprezentacją Austrii. Oprócz mocnej Evy Pinkelnig w teamie Haralda Rodlauera znalazły się Chiara Kreuzer, Julia Muehlbacher i Jacqueline Seifriedsberger. 

 

W finałowej części zmagań Niemki zdecydowanie umocniły się na prowadzeniu, gromadząc notę 843,8 punktów. Na drugie miejsce wskoczyły Austriaczki, za sprawą kolejnych bardzo dobrych skoków. Najniższy stopień podium uzupełniły Norweżki, a na czwartym miejscu konkurs zakończyły reprezentantki Słowenii. 

 

Niestety daleko poza czołówką były Polki. Najmocniejszym ogniwem naszej drużyny były Nicole Konderla i Kinga Rajda, które w swoich próbach uzyskały kolejno 82,5 i 79 metrów. 75-metrową odległość uzyskała Ania Twardosz, a Paulina Cieślar dołożyła do dorobku zespołu 73,5 metra. Łącznie wyniki te zapewniły Polkom przedostatnie, dziewiąte, miejsce. Tym samym nasze zawodniczki nie pojawiły się już w serii finałowej, pokonując jedynie zespół z Ameryki. 

 

Szczegółowe wyniki konkursu drużynowego kobiet

Kinga Marchela

Studentka dziennikarstwa trenująca jeździectwo od przeszło 10 lat. Poza śledzeniem losów jeźdźców piszę o skokach narciarskich, Formule 1, triathlonie, łyżwiarstwie figurowym i curlingu.