Pick lepszy w hicie ligi węgierskiej

• Data publikacji: 22.10.2018, 20:50

Pick Szeged pokonał na wyjeździe 32:27 Telekom Veszprem. Zespół z Segedynu jest liderem ligi węgierskiej.

Mecz Picku z Veszprem wzbudza zainteresowanie kibiców piłki ręcznej nie tylko na Węgrzech, ale w całej Europie. Przecież to dwa zespoły, które dobrze radzą sobie w Lidze Mistrzów. Spotkanie odbyło się w Veszprem. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Po 6 minutach objęli prowadzenie 4:1. Przewaga trzech bramek utrzymała się przez kilka minut. Od stanu 8:5 do wyrównania doprowadzili skrzydłowi mistrza Węgier - Jonas Kallman i Mario Sostarić. Do przerwy gra była bardzo wyrównana. Po 30 minutach Pick Szeged prowadził 14:13.

Po 10 minutach drugiej połowy przewagę zaczęli zdobywać goście. Od prowadzenia 20:19 Pick rzucił trzy bramki. Następnie rywalizacja toczyła się bramka za bramkę. Dzięki temu szczypiorniści Picku utrzymali bezpieczne prowadzenie do ostatniej syreny. Mistrzowie kraju wygrali 32:27. Sześć bramek zdobył Jonas Kallman z Picku. Po pięć trafień zaliczyli Jorge Maqueda (Pick), Andreas Nilsson i Manuel Strlek (obaj Veszprem). Pick rozegrał 8 spotkań i wszystkie wygrał. Mistrzowie Węgier są liderami ligi. Telekom Veszprem przegrał drugi raz z rzędu. W poprzedniej kolejce wicemistrzowie kraju ulegli 24:26 z Tatabanyą. Veszprem rozegrał tylko 6 meczów. W tabeli jest dopiero na szóstej pozycji.

Telekom Veszprem - Pick Szeged 27:32 (14:13)