Kolarstwo torowe - PN: Polacy bez szału

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 25.02.2023, 17:36

Za nami kolejny dzień zmagań podczas Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w Dżakarcie. Niestety reprezentanci Polski nie spisali się najlepiej.

W sprincie kobiet na starcie zobaczyliśmy Nikolę Sibiak oraz Paulinę Petri, ale do 1/16 finału zdołała awansować tylko Sibiak, która zajęła 28. miejsce. Natomiast Petri zajęła 33 pozycje. W kolejnej rundzie rywalką Nikoli Sibiak była Hetty van der Wouw, lecz reprezentantka Polski nie zdołała nawiązać walki z Holenderką. W finale konkurencji naprzeciwko siebie stanęły Mathilde Gros oraz Lea Sophie Friedrich. Ostatecznie w stosunku 2:0 ze zwycięstwa mogła cieszyć się Francuzka. Podium zawodów uzupełniła Emma Finucane po wygranej 2:1 z Sophie Capewell.

Liczyliśmy na dobry występ Rafała Sarneckiego oraz Patryka Rajkowskiego w keirinie. Niestety zarówno Sarnecki jak i niedawny srebrny medalista mistrzostw Europy w tej specjalności Rajkowski nie zdołali przejść pierwszej rundy jak i późniejszych repasaży. W finale zawodów nie było niespodzianki, ponieważ po triumf sięgnął Harrie Lavreysen. Z Holendrem starał się walczyć Mohd Azizulhasni Awang, ale stracił do Lavreysena 0,024 sekundy.

W madisonie kobiet nie mieliśmy okazji do emocjonowania się występami Polak, ponieważ nie było ich nawet na starcie. Tutaj po zwycięstwo, w głównej mierze za sprawą nadrobionego okrążenia nad resztą stawki sięgnęły Amalie Dideriksen oraz Julie Leth. Dziesięć punktów mniej od Dunek zdobyły drugie, Valentine Fortin i Marion Borras. Podium uzupełniła włoska para Martina Fidanza/Silvia Zanardi.

Odbyły się także zmagania w omnium mężczyzn. Tutaj na starcie kwalifikacji stanął Kacper Majewski, ale Polek nie zdołał awansować do głównych zawodów. W nich rywalizacja o zwycięstwo była niezwykle emocjonująca. Ostatecznie triumf odniósł Tobias Hansen, który fantastycznie spisał się w wyścigu punktowym, co dało mu awans z piątego miejsca na pierwsze. Duńczyk łącznie zgromadził 134 punkty, a zaledwie dwa "oczka" za nim znalazł się Campbell Stewart. Na najniższym stopniu podium znalazł się Sebastian Mora Vedri.