WTA Dubaj: porażka Świątek w finale

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.02.2023, 18:16

Barbora Krejcikova została mistrzynią turnieju WTA 1000 w Dubaju. Czeszka w finale pokonała 6:4, 6:2 Igę Świątek.

Krejcikova szybko odskoczyła z przewagą przełamania. W pierwszym gemie mimo stanu 40:15 Polka swojego serwisu nie utrzymała. Na odrobienie strat czekała do szóstego gema. Potem nastąpiła seria gemów przegranych przez serwujące. Ostatecznie Czeszka ponownie prowadziła i wygrała seta 6:4.

Przed rozpoczęciem drugiej odsłony 21-latka otrzymała ostrzeżenie za przekroczenie czasu przerwy toaletowej. Początek seta był obiecujący. Świątek w drugim i czwartym gemie nie wykorzystała dwóch szans na przełamanie rywalki. Niestety sama w dalszej części meczu dwukrotnie straciła podanie i to Czeszka cieszyła się z wygranego turnieju. Rzucającym się problemem był drugi serwis naszej reprezentantki, po którym jej rywalka posyłała sporo winnerów. W całym meczu 21-latka wygrała tylko cztery piłki wprowadzone do gry drugim podaniem.

Barbora Krejcikova (CZE) - Iga Świątek (POL) [1]: 6:4, 6:2