Siatkówka - Puchar Polski: pogrom w drugim półfinale
Daria Janczyk

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 25.02.2023, 19:46

Jastrzębski Węgiel nie dał najmniejszych szans Asseco Resovii w drugim półfinale siatkarskiego Pucharu Polski. Jastrzębianie wygrali 3:0 i dołączyli do ZAKS-y w wielkim finale.

Przed rozpoczęciem meczu trudno było spodziewać się, że będzie to aż tak jednostronne widowisko. Po łatwym zwycięstwie ZAKS-y z Wartą Zawiercie zgromadzeni w Tauron Arenie kibice oczekiwali zdecydowanie większej dawki emocji w drugim półfinale. Wyrównane były w nim jednak jedynie początki każdej z trzech partii.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli siatkarze z Rzeszowa. Szybko wyszli na prowadzenie 7:3 i wydawało się, że to oni kontrolować będą sytuację na parkiecie. To były jednak jedynie miłe złego początki. Jastrzębianie błyskawicznie doprowadzili do remisu 10:10, a chwilę później znaleźli się już z przodu (14:11). Zawodnicy Asseco Resovii w środkowej fazie seta byli w stanie utrzymywać dystans do rywali, ale od stanu 17:15 przegrali aż pięć akcji z rzędu, co rozstrzygnęło losy premierowej odsłony. Ostatecznie Pomarańczowi wygrali ją 25:17.

Wydawało się, że zawodnicy Asseco Resovii bardzo szybko wyrzucili z głów klęskę w pierwszym secie, ponieważ kolejną partię rozpoczęli od trzech wygranych akcji. Niestety, ponownie przydarzyła im się koszmarna seria, po której nie byli już w stanie wrócić do gry. Momentalnie prowadzenie Rzeszowian 6:4 zmieniło się w czteropunktową przewagę Jastrzębian (10:6), której ci nie oddali już do końca. Mimo próby pogoni i zbliżenia się przez siatkarzy Asseco na odległość dwóch „oczek” (19:17), końcówka ponownie należała zdecydowanie do Pomarańczowych, którzy triumfowali 25:19.

Zrezygnowani podopieczni Giampaolo Medei’ego w trzecim secie wyrównaną walkę byli w stanie nawiązać jedynie do stanu 6:6. Później zostali już całkowicie rozgromieni przez fantastycznie dzisiaj dysponowanych Jastrzębian. Przewaga Pomarańczowych w pewnym momencie urosła do aż dziesięciu punktów (22:12). Choć siatkarze Jastrzębskiego Węgla w końcówce nieco się rozluźnili i pozwolili rywalom zmniejszyć rozmiary porażki, nie mieli oni najmniejszego problemu z przypieczętowaniem końcowego zwycięstwa.

Dzięki tej wygranej Jastrzębianie awansowali do wielkiego finału Pucharu Polski. W meczu o tytuł zmierzą się oni jutro o godzinie 14.45 z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:0 (25:17, 25:19, 25:17)