PKO Ekstraklasa: efektowna wygrana Warty z Koroną
Nicmar 71/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.02.2023, 19:45

Warta Poznań wygrała 5:1 z Koroną Kielce w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu gospodarze tracą do trzeciego miejsca 6 punktów.

Spotkanie od pierwszych minut ułożyło się idealnie dla poznaniaków. W 8. minucie po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego piłkę do własnej siatki skierował Jewgienij Szykawka. W kolejnych fragmentach nadal gracze Dawida Szulczka byli stroną dominującą. W 31. minucie najlepiej w polu karnym odnalazł się Jan Grzesik i podwyższył prowadzenie. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się także Miłosz Szczepański i sprawa końcowego wyniku wydawała się rozstrzygnięta.

Inauguracyjny kwadrans drugiej odsłony zamknął czwarty gol dla gospodarzy. Szczepański wykorzystał błąd rywala i wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem. W 73. minucie jak rasowy snajper zachował się Robert Ivanov. Fin ubiegł defensora i skierował piłkę do siatki. Jedyne, do czego Warciarze mogą mieć pretensje to, że nie udało im się zachować czystego konta. W ostatniej akcji meczu podanie Jacka Kiełba na gola zamienił Kacper Kostorz.

Warta Poznań - Korona Kielce: 5:1 (3:0)

Bramki: 8'(s.) Szykawka, 31' Grzesik, 45', 60' Szczepański, 74' Ivanov - 90+1' Kostorz

Warta: Lis - Grzesik, Stavropoulos, Ivanov, Szymonowicz, Matuszewski (66' Kościelny) - Szmyt (66' Żurawski), Luis (87' Paszkowski), Maenpaa (76' Sarbinowski), Szczepański - Zrelak

Korona: Zapytowski - Briceag, Trojak, Malarczyk, Zator (71' Kiełb) - Takac (61' Kostorz), Łukowski (61' Podgórski), Deaconu, Nono (46' Deja), Błanik (61' Godinho) - Szykawka

Żółta kartka: 62' Matuszewski

Sędzia: Daniel Stefański