PKO Ekstraklasa: Radomiak wygrywa w Gdańsku

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 25.02.2023, 22:00

Radomiak Radom wygrał wyjazdowy mecz 22. kolejki piłkarskie PKO BP Ekstraklasy, w której to pokonał Lechię Gdańsk 3:1.

Po 21 kolejkach wyżej w tabeli plasował się Radomiak Radom, który z dorobkiem 29 pkt zajmował 8. miejsce. Mająca 22 pkt Lechia znajdowała się tuż nad strefą spadkową.

Obie drużyny w rundzie wiosennej rozgrały już cztery spotkania. Gdańszczanie po wygranej z Wisłą Płock w dwóch kolejnych spotkaniach remisowali, zaś w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Koroną Kielce. Lepsze nastroje mogli mieć piłkarze z Radomia, którzy jeszcze nie przegrywali. Radomiak ma jednak problemy ze skutecznością, gdyż trzykrotnie bezbramkowo remisował, zaś ze Stalą Mielec wygrał tylko 1:0.

Tym razem sytuacja znacząco się odmieniła. Już do przerwy goście wygrywali w Gdańsku 2:0. W 21. minucie po dograniu z prawej strony piłkę do siatki skierował głową Leonardo Rocha Miramar. Kolejny gol padł w 41. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Dawid Abramwicz.

Kilka minut po przerwie goście dobili gdańską Lechię. Po weryfikacji z wozem VAR sędzia uznał, że we własnym polu karnym przewinił Friesenbichler, dlatego wskazał na rzut karny. Z jedenastki do siatki trafił na 3:0 Rocha.

Lechia blisko gola na 1:3 była w 58. minucie. Do uderzenia doszedł niepilnowany przed polem bramkowym Piła, lecz uderzył nad poprzeczką. Gola miejscowym udało się jednak zdobyć w 81. minucie, kiedy to po faulu na Bartkowskim karnego dla Lechii wykorzystał uderzający w stylu Roberta Lewandowskiego Łukasz Zwoliński.

Na więcej gdańszczan nie było niestety stać. To oznacza, że Lechia znalazła się w trudnym położeniu. 22 pkt wciąż daje 15. miejsce, ale jutro 16. Górnik powalczy o wyjście ze strefy spadkowej ze Stalą Mielec. Radomiak po wygranej jest obecnie 7. z dorobkiem 32 pkt. Tyle samo oczek ma też zajmująca 6. miejsce Cracovia.