1. Liga kobiet: dzień tie-breaków, sensacyjna porażka Stali

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 25.02.2023, 21:20

Na cztery dotychczas rozegrane spotkania aż trzy kończyły się tie-breakami. Wydarzeniem 20. kolejki 1 ligi siatkarek jest porażka Stali Mielec w Krośnie. Swoje mecze zwyciężyły także drużyny z Sosnowca, Legionowa i Białegostoku.

Do Krosna na mecz z Karpatami przyjeżdżały siatkarki z Mielca, będące hegemonem zaplecza TAURON Ligi. Pierwszy set padł jednak łupem gospodyń, które zwyciężyły 25:23. Podrażnione mielczanki pewnie zwyciężyły dwie kolejne partie (do 19 oraz 17), lecz w czwartej znów zawodniczki z Krosna przechyliły na swoją korzyść, doprowadzając do seta numer pięć. W nim wszystko rozegrało się na przewagi, a więcej zimnej krwi zachowały krośnianki, które zwyciężyły 16:14. Dla Stali sobotnia porażka była dopiero drugą w tym sezonie.

Zaskakująco dobrze z rywalkami z Wieliczki poradziły sobie zawodniczki Legionovii. „Czerwona latarnia” tabeli dość niespodziewanie pokonała wyżej notowane rywalki, także wygrywając w pięciu setach. Podobać się mogła postawa gospodyń zwłaszcza w czwartej partii, w której rozbiły one rywalki 25:12. Tym samym legionowianki opuściły strefę spadkową.

Także tie-breakiem zakończyło się spotkanie w Węgrowie, jednak tutaj gospodynie musiały uznać wyższość rywalek. Siatkarki Budowlanych Białystok grały bardzo nierówno, z czego PMKS skrzętnie korzystał. Ostatecznie węgrowianki zdobywają punkt, który i tak niewiele zmienia w ich położeniu.

Z roli zdecydowanego faworyta w sobotnich spotkaniach bez zarzutu wywiązały się siatkarki z Sosnowca. Płomień bez większych problemów pokonał na wyjeździe Częstochowiankę, wskakując na pozycję wicelidera rozgrywek.