Koszykówka - SUZUKI PP kobiet: Zagłębie długo się stawiało, ale to Polkowice zagrają w finale!
Dawid Lis

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 25.02.2023, 23:00

Nie było niespodzianki w drugim półfinale SUZUKI Pucharu Polski 2023, choć przez dłuższy czas wiele mogło na to wskazywać i broniące trofeum BC Polkowice pokonało gospodynie turnieju MB Zagłębie Sosnowiec 94:79.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny zdobywały punkty z różnych pozycji, choć ich gra była czasem chaotyczna. Po pierwszej kwarcie, przy głośnym dopingu miejscowych kibiców Zagłębie przegrywało zaledwie jednym punktem 16:15. Druga kwarta przebiegała bardzo podobnie. Jak polkowiczankom udało się uciec na kilka punktów po trzech celnych rzutach za trzy Zali Friskovec, to rywalki i tak odrabiały. Trzy za trzy trafiła również kapitan BC Polkowice – Weronika Gajda. Ambitne sosnowiczanki, głównie za sprawą Jess January zdołały zniwelować straty do różnicy czterech punktów i do szatni zeszły przy wyniku 45:41.

Trzecia odsłona podobnie jak dwie poprzednie też była niezwykle zacięta, ale to sosnowiczanki wyszły z niej zwycięsko. Niestety dla nich, czwarta kwarta była już pokazem siły polkowiczanek, które regularnie punktowały i śrubowały wynik. Ostatecznie BC Polkowice wygrał 27:15, a cały mecz 94:79. Świetnie dziś punktowały Weronika Gajda (28) po stronie Polkowic i Batabe Zempare (28) po stronie Zagłębia.

BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec (16:15, 29:26, 22:23, 27:15)

BC Polkowice: Weronika Gajda 28, Bożena Puter 11, Erica Wheeler 18, Artemis Spanou 4, Weronika Telenga 7, Wiktoria Zasada 0, Zala Friskovec 14, Klaudia Gertchen 10, Liliana Banaszak 2, Inga Stępień 0.

MB Zagłębie Sosnowiec: Klaudia Wnorowska 2, Jessica January 21, Batabe Zempare 28, Quinn Urbaniak-Dornstauder 18, Miroslava Mistinova 4, Alicja Jarząb 5, Nina Micek 0, Łucja Grzenkowicz 0, Marzena Złocińska 0, Sylwia Wojtylas 1, Aleksandra Lesiak 0.