Narciarstwo alpejskie - PŚ: Goggia wygrała w Crans-Montanie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 26.02.2023, 13:30

Sofia Goggia wygrała niedzielny zjazd w ramach alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim ośrodku Crans-Montana.

Początkowo w niedzielę miał być rozgrywany super gigant, lecz w sobotę nie udało się przeprowadzić zjazdu, który został przeniesiony na kolejny dzień. Na starcie pojawiły się znakomite zawodniczki.

Jako dziewiąta wystartowała prowadząca w klasyfikacji tej konkurencji Sofia Goggia. Włoszka na mecie zameldowała się z czasem 1 minuty, 26 sekund i 81 setnych sekundy, co dało jej prowadzenie z przewagą 0,43 sekundy nad zajmującą 2. miejsce Norweżką Ragnhild Mowinckel, która startowała jako piąta.

Do rywalizacji przystąpiła też świeżo upieczona mistrzyni świata Jasmine Flury. Startująca jako dwunasta Szwajcarka pojechała jednak dość słabo, bo na mecie zameldowała się ze stratą 1,21 sekundy do prowadzącej Włoszki. Po jej przejeździe dawało to 10. miejsce, ale ostatecznie sklasyfikowano ją na 17. lokacie. Kolejną z utytułowanych Szwajcarek była mistrzyni olimpijska z 2022 roku Corine Suter, która startowała z numerem piętnastym. Czas 1 minuty, 28 sekund i 40 setnych sekundy dał jednak dopiero 20. miejsce.

Blisko zajęcia miejsca na podium była inna ze Szwajcarek. 5. miejsce ze stratą 0,62 sekundy zajęła startująca jako siedemnasta Joana Haehlen. Tuż za nią sklasyfikowaną została jej rodaczka - Priska Nufer (+ 0,65 s), która startowała jako trzecia.

Najlepszą ze Szwajcarek zepchnęła z podium Włoszka Federica Brignone, która startowała jako dwudziesta pierwsza. Po swoim przejeździe wyprzedziła ona Norweżkę Mowinckel, ale do Goggi straciła 0,15 sekundy, co wystarczyło na 2. lokatę. 3. miejsce nie zachowała jednak Mowinckel, gdyż o 0,02 sekundy wyprzedziła ją startująca z numerem dwudziestym szóstym Francuzka Laura Gauche.

Wygranej nie oddała więc Goggia, która triumfowała piąty raz w tym sezonie.