Kolarstwo torowe - PN: porażka Rudyka w 1/8 finału

• Data publikacji: 26.02.2023, 12:34

Zakończyła się runda Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w Dżakarcie. Polscy kolarze zakończyli ją bez miejsca na podium.

W sprincie liczyliśmy na Mateusza Rudyka, który niedawno zdobył wicemistrzostwo Europy. W kwalifikacjach Polak miał dziesiąty czas, a inny nasz reprezentant Rafał Sarnecki zajął 28. miejsce. W 1/16 finału Rudyk pokonał Tijmena van Loona, a Sarnecki przegrał z Yu Zhou. Mateusz Rudyk pożegnał się z rywalizacją już w kolejnej fazie. Dość wyraźnie uległ Mohdowi Azizulhasni Awangowi. Po zwycięstwo sięgnął Harrie Lavreysen, który w finale wygrał 2:0 z Kaiyą Otą. Trzecie miejsce zajął Michaił Jakowlew.

Czwarte miejsce w pierwszej rundzie keirinu sprawiło, że Urszula Łoś musiała wystartować w repasażu. Polka wygrała ten wyścig i znalazła się w półfinale. Finiszowała w nim na czwartym miejscu, więc nie zdołała awansować do dużego finału. W małym była przedostatnia i została sklasyfikowana na 11. miejscu. Triumfowała Mina Sato przed Mathilde Gros.

W madisonie wystartowali Filip Prokopyszyn i Wojciech Pszczolarski. Po stracie okrążeń Polacy nie ukończyli wyścigu. Po zwycięstwo z dorobkiem 97 punktów sięgnęli Niemcy - Roger Kluge/Theo Reinhardt. Wyprzedzili o 16 punktów holenderski duet - Jan Willem van Schip/Yoeri Havik. W omnium kobiet zabrakło reprezentantki Polski. Triumfowała Ally Wollaston z wynikiem 158 punktów. Czołową trójkę uzupełniły Clara Copponi (139 pkt) i Neah Evans (124 pkt).

Keirin kobiet:

1. Mina Sato (Japonia)