NHL: gol bostońskiego bramkarza
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 26.02.2023, 12:56

Linus Ullmark zdobył bramkę dla swojego Boston Bruins w zwycięskim dla tej ekipy spotkaniu z Vancouver Canucks. Bostoński golkiper dokonał tego wyczynu jako pierwszy zawodnik z tej pozycji na tafli od trzech lat.

Golkiperzy niezwykle rzadko zdobywają gole w hokeju, w NHL ostatnio sztuka ta udała się w 2020 roku. Po długiej przerwie wyczyn ten powtórzył Linus Ullmark, ale wyczynowi bostońskiego bramkarza pomogły pewne sprzyjające okoliczności. Mecz początkowo przebiegał po myśli Bruins, którzy pierwszą tercję po golach Lindholma i Marchanda prowadzili 2:0. Goręcej zrobiło się w 48. minucie, kiedy Vancouver złapało kontakt po trafieniu Boesera. Ostatnie minuty to walka Canucks o doprowadzenie do remisu, czego skutkiem było wycofanie bramkarza. Po jednym z ataków krążek ze swojej tercji wybijał Ullmark, w sytuacji niebronionej bramki krążek znalazł się w siatce gospodarzy, a golkiper gości ustalił wynik spotkania. Bostończycy zaliczyli szóste zwycięstwo z rzędu.

Vancouver Canucks - Boston Bruins 1:3 (0:2, 0:0, 1:1).

Nieco kuriozalnej porażki z Anaheim Ducks doznała Carolina. Kaczory to czerwona latarnia Pacific Division, a w wyjazdowym spotkaniu z Hurricanes też nie pokazali niczego szczególnego, poza bramkarzem, który obronił ponad 50 strzałów rywali. Słabo bronił za to jego odpowiednik po stronie Caroliny i w efekcie tego zaledwie 15 celnych uderzeń goście zamienili na trzy bramki, w tym tą decydującą o zwycięstwie w 54. minucie.

Carolina Hurricanes - Anaheim Ducks 2:3 (0:0, 0:1, 2:2).

Do zaciętego spotkania doszło w Toronto, gdzie miejscowe Maple Leafs potrzebowało dogrywki do pokonania Minnesota Wild. Hokeiści w regulaminowym czasie gry uraczyli zaledwie dwoma golami strzelonymi w pierwszej części gry, potem kibice dopiero w dogrywce po raz kolejny zobaczyli kapitulację bramkarza, która nastąpiła do uderzeniu Nylandera.

Toronto Maple Leafs - Minnesota Wild 2:1d. (1:1, 0:0, 0:0, 1:0d.).