Fortuna 1. Liga: Ruch pewnie pokonuje Stal, udana inauguracja nowego stadionu w Sosnowcu
Alberto Sánchez Fernández, albertosanfer/Flickr

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 26.02.2023, 18:00

W jednym z ciekawszych meczów 21. kolejki Fortuna 1.Ligi, Ruch Chorzów pokonał na stadionie w Gliwicach Stal Rzeszów 2:0. Natomiast w Sosnowcu, Zagłębie na otwarcie nowego stadionu pokonało w derbowym starciu GKS Katowice 2:1.

Faworytem tego starcia byli "Niebiescy" i już w trzeciej minucie mogli otworzyć wynik spotkania, ale z trzech metrów do bramki nie trafił Daniel Szczepan. W 20. minucie w pole karne Stali wpadł Michał Feliks, ale został sfaulowany. Sędzia Karol Arys początkowo nie podyktował rzutu karnego, lecz po długiej analizie VAR zdecydował się wskazać na "wapno". Do piłki podszedł Szczepan, jednak jego strzał znakomicie wybronił Przemysław Pęksa. Napastnik Ruchu przełamał się w 31. minucie, gdy z bliska dobił strzał Łukasza Monety. Stal próbowała się odgryzać, ale brakowało im skuteczności.

Po zmianie stron więcej z gry mieli rzeszowianie, ale podobnie jak w pierwszej odsłonie nie grzeszyli oni skutecznością. A Ruch? Ruch postawił kropkę nad i w 90. minucie gry, gdy po indywidualnej akcji Kacpra Michalskiego wynik na 2:0 ustalił strzałem z dość trudnej pozycji Szymon Kobusiński.

Ruch Chorzów - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

Bramki: 31' Szczepan, 90' Kobusiński

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Baranowski, Szywacz, Wójtowicz (71' Maj), Sikora, Sedlak, Moneta (80' Michalski), Janoszka (65' Piątek J.), Szczepan (80' Foszmańczyk), Feliks (66' Kobusiński)

Stal Rzeszów: Pęksa - Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki (87' Wachowiak), Danielewicz, Poczobut, Michalik (78' Kłos), Olejarka (67' Mustafaev), Piątek K. (66' Sadłocha), Prokić

Żółte kartki: 56' Polowiec, 84' Sadłocha

Sędziował: Karol Arys (Szczecin)

.....

Pozostałe wyniki:

Resovia Rzeszów 1:0 Górnik Łęczna

33' (k.) Wasiluk

Wisła Kraków 2:1 Odra Opole

68', 86' Fernandez - 38' Galan

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 GKS Tychy

90+2' Simonsen

Zagłębie Sosnowiec 2:1 GKS Katowice

7' Karwot, 55' Troć - 90+1' (k.) Jędrych

ŁKS Łódź 5:2 Chrobry Głogów

37' Dankowski, 38', 63' Pirulo, 43' Szeliga,  90+6' Janczukowicz - 51' (k.), 55' (k.) Wojtyra

Sandecja Nowy Sącz 0:3 Arka Gdynia

18', 58', 73' Czubak

Chojniczanka Chojnice 1:1 Puszcza Niepołomice

45+2' Czajkowski - 61' Zapolnik

Bruk-Bet Termalica Nieciecza : Skra Częstochowa (27.02)