Koszykówka - SUZUKI PP kobiet: BC Polkowice obroniło tytuł!
Dawid Lis

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 26.02.2023, 21:00

BC Polkowice obronił Puchar Polski i w wielkim finale SUZUKI Pucharu Polski rozgrywanego w Sosnowcu pokonał PolskąStrefęInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - 94:68.

Trudno było wskazać potencjalnego zwycięzcę tegorocznego Pucharu Polski. Gorzowianki są w gazie w lidze, a i w pucharze dość pewnie pokonały ekipę z Lublina. Natomiats polkowiczanki długo męczyły się z gospodyniami z Sosnowca. Jednak w niedzielę oglądaliśmy zupełnie inną drużynę z Dolnego Śląska. Od samego początku podopieczne trenera Karola Kowalewskiego dominowały na parkiecie. Po pierwszej kwarcie Polkowice prowadziły 26:17, zaś na przerwę schodziły z prowadzeniem 50:33. Polkowiczanki były znakomicie zorganizowane taktycznie, a rozgrywająca Gorzowa Lindsay Allen była całkowicie wyłączona z gry. Po trzeciej kwarcie wiadomo było już do kogo trafi puchar, ponieważ było 80:48. W ostatniej części finału akademiczki nieco poprawiły wynik i ostatecznie przegrały 94:68. Tym samym zespół BC Polkowice obronił Puchar Polski.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - BC Polkowice 68:94 (17:26, 16:24, 15:30, 20:14)

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.: Chantel Horvat 7, Julia Bazan 5, Julita Michniewicz 0, Zoe Vadoux 9, Tilbe Senyurek 5, Alanna Smith 25, Wiktoria Keller 8, Lindsay Allen 9, Karolina Matkowska 0, Ewelina Śmiałek 0.

BC Polkowice: Wiktoria Zasada 3, Zala Friskovec 9, Weronika Gajda 8, Bożena Puter 13, Klaudia Gertchen 12, Erica Wheeler 25, Liliana Banaszak 4, Artemis Spanou 5, Inga Stępień 0, Weronika Telenga 15.